فرآوری پالایشگاه نفت سرخون باید حداکثر بهره را برای هرمزگان داشته باشد

بندرعباس- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: باید فرایند فرآوری و محصول نهایی شرکت گاز سرخون و قشم، به گونه ای باشد که بتواند حداکثر بهره را برای استان و کشور داشته باشد.

رضا مدرس چهارشنبه شب در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت پالایش گاز سرخون و قشم افزود: پیشرفت و رونق این شرکت پالایشگاهی با توجه به طرح های توسعه به وِیژه در محدوده ساحلی شرق بندرعباس تا میناب یک ضرورت است.
وی بیان داشت: پالایشگاه گاز سرخون و قشم جدای از اینکه به عنوان یکی از طرح‌های مهم  پالایشگاهی وزارت نفت محسوب می شود، به عنوان زیربنای اهداف توسعه‌ای در هرمزگان به شمار می رود.
معاون استاندار هرمزگان اظهارداشت: این پالایشگاه شرایط خاصی داشت و نیازمند مراقبت ویژه بود که با همیت یکایک عوامل و دست اندکاران اجرایی در استان،  هم اکنون از شرایط متعادلی برخوردار است ولی همچنان نیازمند مراقبت است.
مدرس با بیان اینکه گاز یکی از ارکان توسعه پایدار هرمزگان است، ابرازداشت: نگاه ما به صنعت گاز در هرمزگان تنها به معنی ایجاد سوخت پایدار وتوسعه شبکه مصرف خانگی محدود نمی شود بلکه بنا به مطالعه و برنامه ریزی صورت گرفته، تا سال ۲۰۵۰، پایه همه تصمیم های حوزه انرژی وابسته به گاز خواهد بود . 
در این مراسم از خدمات محمدحسین نوروزی مدیرعامل پیشین شرکت پالایش گاز سرخون و قشم قدردانی و پارسا پروین به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت معرفی شد.

شرکت پالایش گاز سرخون و قشم، تنها پالایشگاه گاز جنوب شرق کشور است که گاز بخش‌های صنعتی و مصرف خانگی استان هرمزگان و بخشی از استان کرمان را تامین می‌کند.
گاز طبیعی مورد نیاز تاسیسات این پالایشگاه از ۱۸ حلقه چاه در منطقه سرخون بندرعباس و گورزین قشم تامین می‌شود.
پالایشگاه گاز سرخون و قشم از سال ۵۷ آغاز به کار کرد و اکنون پنج درصد از گاز کشور را تولید می‌کند.
پالایشگاه گاز سرخون و قشم در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی بندرعباس قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha