وزارت آموزش و پرورش: واکسینه بودن رانندگان سرویس مدارس الزامی است
عکس از آرشیو

شیراز-ایرنا-مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سرویس های مدارس برای بازگشایی حضوری مدارس آمادگی دارند، گفت: رانندگان سرویس‌های مدارس در صورتی می‌توانند فعالیت کنند که کارت واکسیناسیون داشته باشند.

نورعلی عباسپور چهارشنبه در حاشیه آیین افتتاحیه اولین مرکز جامع مشاوره تخصصی و آموزش خانواده انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس در شیراز با اعلام افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت سرویس‌های ایاب‌ وذهاب دانش‌آموزان در برخی شهرستان ها و مناطق گفت: برای ثبت‌نام سرویس‌های مدارس با شرکت‌های حمل و نقل هماهنگی شده و خانواده‌ها می‌توانند در مناطقی که بازگشایی مدارس آغاز شده است برای ثبت‌نام اقدام کنند.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش درباره شرایط ثبت‌نام دانش‌آموزان برای سرویس‌های ایاب و ذهاب اظهار کرد: در مناطقی که بازگشایی مدارس آغاز شده یا قرار است به زودی آغاز شود، خانواده‌ها می‌توانند برای ثبت‌نام دانش آموزان به منظور استفاده از سرویس‌های ایاب و ذهاب اقدام کنند.

عباسپور ادامه داد: این آمادگی از سوی مدارس وجود دارد که خدمات لازم برای رفت و آمد دانش آموزان را به خانواده‌ها ارائه دهند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: شرکت‌های حمل و نقل طرف قرارداد آموزش و پرورش برای ارائه خدمات به مدارس در زمان های مختلف آمادگی دارند، بنابراین درخواست سرویس در ‌ماه‌های آینده و پس از بازگشایی بیشتر مدارس هم امکان پذیر است.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش درباره افزایش قیمت سرویس‌های ایاب و ذهاب دانش آموزان گفت: شورای شهر هر شهرستان میزان افزایش قیمت سالانه سرویس مدارس را تعیین می‌کند بنابراین این مبلغ در شهرهای مختلف متفاوت است.

وی افزود: بر اساس اعلام شورای شهر در کلان‌ شهرهایی مانند تهران بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش قیمت حمل و نقل عمومی را خواهیم داشت.

عباسپور ادامه داد: در خصوص پوشاک مدارس نیز شورای مدارس با در نظر گرفتن شرایط خاص خانواده ها  تصمیم گیری خواهند کرد و سیاست بر این است که در این مورد فشاری به خانواده ها متحمل نشود.
عباسپور همچنین درباره واکسیناسیون رانندگان اظهار داشت: هر راننده باید کارت واکسن داشته باشد و مدیر مدرسه باید کارت واکسن آنها را حتما رویت کند.

۸۰۰ هزار نفر به عنوان اعضای انجمن اولیا و مربیان در کشور با مدارس همکاری دارند

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه قریب به ۸۰۰ هزار نفر به عنوان اعضای انجمن اولیا در مدارس کشور مشغول خدمت هستند گفت: ۴ هزار نفر از این اعضا در شورای مرکزی مناطق و استان ها فعالیت می کنند.

عباسپور ادامه داد: باید بستری برای شنیده شدن مطالبات خانواده ها فراهم شود و تمرکز مطالبات از محور اقتصادی باید به سمت حوزه های تربیتی سوق داده شود.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت:آموزش های نامناسب پنهان و نرم موجب سخت تر شدن رسالت آموزش و پرورش شده است و مدرسه با توان فعلی شاید نتواند به تنهایی این تکالیف تربیتی را به جا آورد.

عباسپور گفت: باید فعالیت های  انجمن اولیا را فراتر از مدارس و آموزش و پرورش پیش ببریم و آنان را در بسیاری از مسایل و موضوعات اجتماعی دخیل کنیم.

وی با بیان اینکه همه اسناد مدرسه باید به امضای اعضای انجمن برسد گفت: در فارس انجمن های اولیا به عنوان رکن اساسی تصمیم گیری مدارس در خصوص بازگشایی پذیرفته شده اند و در این خصوص توجه ویژه ای به نقش اعضای انجمن شده است.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اعضای انجمن دارای ظرفیت بی نظیری هستند گفت: به مسایل امروز نمی تواند با روش های سنتی پاسخ داد از این رو باید تفکر و شیوه حل مسئله اعضای انجمن نیز به روز و کارآمد باشد.

عباسپور گفت: وظایف اعضای انجمن از ۱۵ شرح وظیفه به ۲۶ شرح وظیفه افزایش پیدا کرده است و این نشان از اهمیت و جایگاه ویژه اعضای انجمن در تصمیم گیری های تربیتی است.

وی افزود: در عناصر برنامه ریزی درسی خانواده به عنوان یکی از عناصر و ارکان اصلی آموزش و پرورش دیده شده و سازو کارهای قانونی در این رابطه به خوبی فراهم شده است.

عباسپور گفت: اگر مدارس برنامه ای برای خانواده ها نداشته باشد و نسبت به پیشنهادات و انتقادات آنان بی توجه باشد یقینا در امر آموزش و پرورش موفق نخواهد بود.

وی گفت: اساسنامه جدیدی برای انجمن اولیا و مربیان آماده شده است و اگر این اساسنامه در شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب برسد جایگاه انجمن اولیا را قدرتمندتر خواهد کرد.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت:مدرسه به عنوان کانون تربیتی محله یعنی اینکه مدارس باید بتوانند آثار تربیتی خوبی از خود بر محیط پیرامون برجا بگذارند.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha