توافق برای بازگشایی دفتر ایرنا در ترکمنستان

تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی به عنوان طرف ایرانی مسوول در اجلاس همکاری‌های مشترک با ترکمنستان از توافق ۲ کشور برای بازگشایی دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در عشق‌آباد خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، رستم قاسمی عصر روز چهارشنبه در اختتامیه شانزدهمین اجلاس همکاری‌های مشترک اقتصادی، علمی، بازرگانی و فرهنگی بین ایران و ترکمنستان از توافق در خصوص همکاری‌های رسانه‌ای و تولید محتوا بین ۲ کشور خبر داد.

وی به توافق‌های فرهنگی انجام شده در سند همکاری اشاره کرد و گفت: تبادل اساتید به زبان فارسی برای دانشجویان دانشگاه‌های ترکمنستان و امضای یادداشت تفاهم برای بخش‌های تکنولوژی رسانه‌ای و بازگشایی دفتر ایرنا در عشق آباد به امضا رسید.

رشید مردوف وزیر امور خارجه ترکمنستان نیز در این خصوص گفت: ترکمنستان از بازگشایی دفتر خبرگزاری ایرنا در ترکمنستان استقبال می کند.

این دفتر پس از ۶ ماه تلاش خبرنگار ایرنا در عشق آباد و بعد از توافق با خبرگزاری ترکمن پرس در بهار ۱۳۷۶ در زمان مدیرعاملی فریدون وردی نژاد و با حضور ایشان در ترکمنستان به طور رسمی آغاز به کار کرد اما در سال ۸۵ و در دولت محمود احمدی نژاد، تعطیل شد.

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه ترکمنستان که برای حضور در اجلاس همسایگان افغانستان به تهران سفر کرده، علاوه با رستم قاسمی، با وزیر امور خارجه و رییس جمهوری نیز به طور جداگانه دیدار کرده است.

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha