سازمان حراست کل کشور بر عملکرد دستگاه ها و نهادها نظارت جدی دارد

کیش - ایرنا - رییس سازمان حراست کل کشور گفت: صیانت از دارایی های ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی و نظارت جدی بر عملکرد دستگاه ها و نهاد ها از مهمترین اهداف این سازمان است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، سیدحسین حجتی روز چهارشنبه در جلسه شورای معاونان منطقه آزاد کیش که با حضور سعید محمد دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و برگزار شد، اظهار داشت: وظیفه سازمان حراست کل کشور صیانت و حفاظت از دارایی های ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی است و با رویکرد دولت جدید، سرفصل ها و اسناد بالا دستی که رهبر معظم انقلاب تدوین کرده اند را در تمامی نهاد ها و سازمان ها با دقت اجر خواهد کرد.

وی نگاه جدید مجموعه وزارت اطلاعات و سازمان حراست کل کشور را فساد ستیزی اعلام و اضافه کرد: تمرکز بر مقابله جدی با فساد در دستگاه های اجرایی به عنوان یکی از سیاست های کلان و کلی در دوره جدید با قوت و شدت دنبال می شود چراکه وجود سرمایه، پول و قدرت در صورت عدم نظارت فساد زا خواهد بود و حراست باید جایگاه و نقش ویژه خود در مقابله با فساد را ایفا کند.

معاون وزیر اطلاعات یادآور شد: در مجموعه سازمان منطقه آزاد کیش نیز این نگاه تعریف شده تا اداره حراست از هرموضوعی که زمینه ساز فساد است جلوگیری کند.

رییس سازمان حراست کل کشور در تشریح عواملی که موجب فراهم شدن زمینه فساد می شود گفت: بخشی از منابع فساد، همان قوانینی دارای اشکال هستند، بخشی مربوط به معضلاتی که در تدوین و اجرای قوانین جود دارد و نیازمند تغییر یا تدوین آیین نامه ها بر اساس اطلاعات و اشراف کامل به موضوع بوده و بخشی نیز به خلاء هایی بازمی گردد که زمینه ساز فساد است. بنابراین، اجرای ناقص قوانین و تبصره هایی که منافذی برای انجام تخلفات ایجاد می کند باید پیگیری، بررسی و با آنها مقابله شود.

معاون وزیر اطلاعات در بخش دیگر سخنان خود به رویکرد های مناطق آزاد که از آنها غفلت شده اشاره کرد و گفت:ما در برخی موارد به حاشیه رفته ایم و باید به این امر توجه داشته باشیم که رویکرد نظام در فلسفه ایجاد مناطق آزاد صادرات، تولید، اشتغال و ایجاد زمینه های ورود گردشگر بوده که از 20 سال گذشته تاکنون انحرافاتی را تجربه کرده است.

سیدحسین حجتی همچنین بر اهمیت صادرات از مناطق آزاد به ویژه کیش تاکید کرد و افزود: سیاست گذاری صحیح موجب می شود تا این جزیره به تنهایی کل کمبود بودجه کشور را تامین کند.

در این آیین  فرامرز صحرایی به عنوان مدیر کل حراست سازمان منطقه آزاد کیش معرفی شد.

مدیر کل حراست سازمان منطقه آزاد کیش نیز گفت: این دوره با نگاه متفاوت و حرفه ای به مسائل حراستی، موارد و آثار سوء فرهنگ سازمانی بیمار در منطقه که آسیب های بسیاری به همراه داشته را بررسی خواهیم کرد.

صحرایی با اشاره به اینکه تشخیص وظیفه قبل از عمل باشد اظهار داشت: امید دارم با یاری خداوند متعال و همکارانم در مجموعه سازمان بتوانم به خوبی در این زمینه ادای تکلیف الهی کنیم.

وی افزود: مجموعه حراست باید درمسوولیت خطیر خود و نظارت بر امور و صیانت از کارکنان، مجموعه و مسئولان سازمان درایت داشته باشد و نگرش و تفکر ارزشی در سازمان را با هدف تصمیم گیری صحیح تقویت کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha