رئیس دانشگاه جامع: سند آمایش آموزش عالی مهارتی در کشور تدوین شد

کرمان_ایرنا_رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی با بیان اینکه سند آمایش آموزش عالی مهارتی برای اولین بار در کشور تدوین شد و بزودی رونمایی خواهد شد گفت: از سوی همه استان ها برنامه پنج ساله درباره سند ارائه شده‌ است.

به گزارش ایرنا محمدحسین امید روز چهارشنبه درجمع خبرنگاران در کرمان افزود: برنامه راهبردی دوم دانشگاه به تصویب هیات مدیره رسیده است و از سال ۱۴۰۰ تا سال ‌۱۴۰۴ ادامه دارد.

وی اظهارداشت: در برنامه دوم دانشگاه بحث ارتقای کیفیت، ارتقای سطح مدرسان، ساماندهی ستادهای استانی دانشگاه و چابک سازی فرایندهای دانشگاه در اولویت قرار گرفته و همچنین بودجه های دانشگاه براساس برنامه راهبردی تدوین خواهد شد و مبنای ما برای حرکت این است. 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی همچنین از آماده شدن اولین دانشنامه مهارتی کشور که تدوین آن از سه سال قبل شروع شده بود خبرداد و افزود: رونمایی اولیه آن انجام شده و رونمایی اصلی آن به همراه سند آمایش طی ۲ هفته آینده انجام خواهد شد.

امید تصریح کرد: بعد از چند سال تلاش مقدمات اعزام اولین دانشجوی دانشگاه جامع علمی و کابردی برای کاروزی دوره های مهارتی به یکی از دانشگاه های آلمان  انجام که البته این اقدام به دلیل کرونا با تعویق مواجه شد.

وی با بیان اینکه از شنبه ۱۵ آبان ماه تمام کلاس های دانشگاه علمی کابردی حضوری برگزار می شود تصریح کرد: کلاس ها ۱۰۰درصد حضوری است. 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به فعالیت حدود ۶۰۰ مرکز علمی کاربردی با ۲۲۰هزار دانشجو گفت: این واحد دانشگاهی در ۵هزار و ١٠٠ کد رشته و محل از مهرماه دانشجو پذیرفته است و ۲۷۳ کد رشته که در سطح کشور متقاضی کمتر داشته ایم حذف شدند و امسال نیز ۸۰۰ کد رشته محل جدید داشتیم. 

امید با بیان اینکه فضای مجازی گرچه یک سختی داشت و دانشجویان را از برنامه های عملی محروم کرد اما یک مزیت داشت که زیرساخت های فناوری در کشور فراهم شود تصریح کرد: کلاس های مجازی را به صورت محدود در حوزه درس های نظری و عمومی ادامه خواهیم داد.

به گزارش ایرنا محمدحسین امید صبح امروز در آیین نودانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه جامع واحد استان کرمان شرکت کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha