رشد بهتر دانش‌بنیان‌های محیط زیستی بااعمال استانداردهای سختگیرانه

تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ما هر چه استانداردهای زیست محیطی را سختگیرانه‌تر اعمال کنیم، بازار بزرگتری برای شرکت‌های دانش بنیان این حوزه ایجاد خواهد شد.

به گزارش خبرنگار آموزش ایرنا، سورنا ستاری عصر امروز چهارشنبه در حاشیه بازدید علی سلاجقه رییس سازمان حفظ محیط زیست از نمایشگاه دستاوردهای حوزه فناوری های محیط زیستی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران افزود: حضور رییس سازمان محیط زیست در این نمایشگاه نمایانگر اهتمام سازمان حفظ محیط زیست در توسعه فناوری‌های این حوزه است.

وی بیان کرد: سازمان محیط زیست یکی از نهادهایی است که می‌تواند بازارسازی خوبی برای شرکت‌های دانش بنیان فعال در این حوزه داشته باشد.

ستاری ادامه داد: محیط زیست جز حوزه‌هایی است که از پهپاد و ماهواره برای فرایند پایش تا برقی سازی و اعمال تغییراتی برای جلوگیری از ریز گرد ها  فعالیت‌هایی اجرایی می‌کند بنابراین  فناوری‌های متنوع تولید شده در حوزه محیط زیست از سوی شرکت های دانش بنیان می تواند به این سازمان کمک شایانی کند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری آلودگی آب و هوا را از دیگر چالش‌های زیست محیطی دانست و گفت: در این زمینه  نیز شرکت های دانش بنیان باید با استفاده از انواع فناوری محصولات و خدماتی را تولید کنند و از سوی دیگر بسیاری از این فناوری‌ها نیازمند هستند تا سازمان محیط زیست از طریق قوانین بر آنها نظارت کند و پای آن بایستد.

وی ادامه داد: این امر را موجب شکوفایی شرکت‌ها می شود، از این طریق شرکت‌های فناور هم می توانند با ایجاد محیط زیست سالم‌تر،   زندگی بهتری را برای مردم ایجاد کنند و هم بازار بزرگی برای آنها ایجاد خواهد شد.  

ستاری گفت: من اعتقاد دارم  محیط زیست تنها با پول دولت اصلاح نمی شود و در این مسیر نیاز داریم به استاندارد سازی توجه شود و از سوی دیگر بازار مناسبی برای این شرکت‌ها ایجاد شود و محکم پای این فناوری‌های ایجاد شده در کشور  بایستیم.

وی یاداور شد: همانطور که شاهد بودیم خودرو سازها و موتورسیکلیت سازها نمی‌توانند فناوری‌ها را اجرایی کنند در حالی که این فناوری‌ها در داخل کشور وجود دارد، به  نظر من این امر ناشی از کم کاری طرف مقابل است، ما نیاز داریم استانداردهای محیط زیست را محکم بگیریم تا شرکت‌ها بتوانند رشد کنند.

در این نمایشگاه برخی از محصولات دانش بنیان حوزه محیط زیست شرکت های دانش بنیان برای معرفی به مسولان این حوزه در معرض دید قرار داده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha