علی رمضانی به عنوان مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران منصوب شد

تهران-ایرنا- معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درحکمی علی رمضانی را به عنوان مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران منصوب کرد.

به گزارش چهارشنبه شب گروه فرهنگی ایرنا از روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، در متن حکم یاسر احمدوند خطاب به علی رمضانی آمده است:نظر به توانمندی‌ها و شایستگی‌های جنابعالی در حوزه فرهنگ و کارآمدی و روحیه انقلابی و بر اساس مصوبه هیات محترم امنا به عنوان مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران منصوب می‌شوید.

وی در این حکم ابراز امیدواری کرده  است تا این موسسه مهم نقش موثر خود را در ساماندهی امور محوله و وظایف و ماموریت‎ها به خوبی ایفا کند.

بازآفرینی روحیه نشاط و امید در موسسه، بهره‌مندی از توانایی همکاران ارزشمند و انضباط و کار سخت و هدفمند مسیر دستیابی به توفیق در خدمت به فرهنگ ایران عزیز است.

همراهی و مشورت صاحب‌نظران خیرخواه عرصه فرهنگ در ساماندهی و پیشبرد امور ضروری است.

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه این حکم از زحمات و خدمات آقای ایوب دهقان‌کار در دوران تصدی مسئولیت موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران قدردانی شد.

علی رمضانی فارغ التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی از دانشگاه تهران بوده و هم اکنون مشغول نگارش رساله دکترای خود در همین رشته است. از دیگر سوابق او می‌توان به مدیر گروه فرهنگ پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و مشاور طراحی و برنامه‌ریزی ریاست این پژوهشگاه (تا کنون)، مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، معاون فرهنگی و تولید انتشارات سروش، معاون تولید و رسانش کانون اندیشه جوان، رئیس هیأت مدیره شرکت کتابشهر ایران، رئیس هیأت مدیره کانون اندیشه جوان، عضو هیأت مدیره شرکت انتشارات به نشر (وابسته به آستان قدس رضوی) و رئیس هیأت مدیره انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی اشاره کرد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران، سردبیر ماهنامه زمانه، عضو شورای سیاستگذاری دو دوره جشنواره کتابخوانی رضوی(ع)، عضو شورای سیاستگذاری دومین دوسالانه کارتون کتاب، عضو شورای سیاستگذاری مجله سروش هفتگی و دست اندرکاری برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی در حوزه کتاب و فرهنگ از دیگر سوابق علی رمضانی است.

به گزارش ایرنا، پیش از این ایوب دهقانکار در تیرماه ۱۳۹۹ به عنوان نخستین مدیرعامل موسسات ادغامی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، (موسسات ادغام شده نمایشگاه‎های فرهنگی ایران، خانه کتاب و بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان)، کار خود را آغاز کرد، وی پیش از آن مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی، معاون اداره کل مجامع و فعالیت‌های فرهنگی و دبیر طرح گرنت (حمایت از ترجمه و انتشار آثار ادبیات فارسی در کشورهای دیگر) بوده است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha