نخست وزیر فلسطین و رئیس شورای اروپا در بروکسل دیدار کردند

لندن – ایرنا –«محمد اشتیه» نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین که برای دیدار با مقامات اروپایی به بروکسل سفر کرده است روز چهارشنبه با «شارل میشل» رئیس شورای اروپا در مقر این اتحادیه ملاقات کرد.

به گزارش ایرنا، دو طرف در این دیدار پیرامون آخرین تحولات منطقه و فلسطین بحث و تبادل نظر کردند. اشتیه دیروز هم با «پدرو سیلوا پریرا» نائب رئیس پارلمان اروپا در بروکسل دیدار کرد.

این در حالیست که اتحادیه اروپا در جریان حملات اخیر و تجاوزهای وحشیانه اشغال‌گران قدس علیه باریکه غزه که بر اثر آن، ۲۳۰ تن از جمله ۶۵ کودک، ۳۹ زن و ۱۷ سالمند شهید و یک هزار و ۷۱۹ تن زخمی شدند موضع انفعالی در پیش گرفت و از محکوم کردن جنایت‌های رژیم اشغال‌گر قدس دریغ کرد.

پیتر استانو سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیروز (سه‌شنبه) در نشست خبری از بروکسل اظهار داشت که درگیری‌های اخیر «نشان داد که تا چه اندازه از سرگیری مذاکرات، یافتن راه حل پایدار و مسالمت آمیز در قبال شرایط اخیر ضروری است.»

وی بدون اشاره به اقدامات ددمنشانه و جنایت‌های نظامیان صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین، پرتاب راکت به سمت «اهداف غیرنظامی در اسرائیل» را غیر قابل قبول خواند و با اتخاذ رویکردی انفعالی بیان داشت: هدف اتحادیه اروپا رسیدن به یک دورنمای سیاسی و حرکت به سمت راه حل تشکیل دو دولت است.

این درحالیست که رژیم اشغالگر قدس در هفته‌های اخیر تحرکات خود در تخریب منازل فلسطینیان و دستگیری جوانان فلسطینی در مناطق مختلف کرانه باختری را شدت بخشیده است.

احداث واحدهای جدید شهرک‌سازی نقض آشکار قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد است. این قطعنامه که ۲۳ دسامبر ۲۰۱۶ (۳دی ۹۵) با رای مثبت ۱۴ عضو و تنها رای ممتنع آمریکا به تصویب رسید، ضمن غیرقانونی خواندن شهرک‌سازی در خاک فلسطین، از رژیم صهیونیستی می‌خواهد که عملیات شهرک‌سازی را متوقف کند.

اتحادیه اروپا بدون محکوم کردن این اقدامات در بیانیه‌ای اعلام کرد که رفتار صهیونیست‌ها طبق قوانین بین‌الملل غیرقانونی است. بیانیه ای که موضوع تازه ای نیست و به‌رغم تکرار آن در گذشته، عملا سودی برای ملت مظلوم فلسطین بدنبال نداشته است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha