سردار سلامی: سپاه، پاسدار عزت و آسایش مردم است

مشهد - ایرنا- فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امنیت، آرامش، آسایش، رفاه، عزت، کرامت، شرف و آبروی مردم گوهر گرانقدری است که سپاه رسالت خود را پاسداری از آن می‌داند.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی در مشهد افزود: امروز همه مسوولان تصمیم گرفته‌اند به مردم هر چه می‌توانند خدمت بدون منت داشته باشند.

وی با بیان اینکه سپاه با مردم و در میان مردم است، افزود: در سختی‌ها و مشکلات علاوه بر اینکه همدرد مردم هستیم باید دردهای آنان را نیز درمان کنیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: ما به عنوان سپاه و بسیج باید به این حقیقت ایمان قوی داشته باشیم که مردم معادل انقلاب و قدرت اصلی و شفابخش هستند. این مردم شایسته خدمت و فدا شدن ما هستند.

سردار سلامی ادامه داد: انقلاب اسلامی آرامش و امنیت را با عدالت و صلح را با آرامش و عزت می‌خواهد. دشمن فرصت نداده تا نظام رخسار خود را بطور کامل نشان دهد. دشمن الان ناامید است اما در پی این است که الگوی امت وسط با جلال و شوکت خود شکل نگیرد. می‌خواهند سیمای اسلام دلپذیر نباشد برای همین تا می‌توانند ملت را زیر فشار قرار می‌دهند و با ملت مبارزه می‌کنند ولی مردم ما آگاهند و ایستاده‌اند، نبض قدرت دشمن دست ملت است بنابراین ارعاب و تهدید آنان اثری ندارد. 

فرمانده سپاه پاسداران اظهار داشت: امواج جهل مرکب از سوی قدرت‌های شیطانی در جهان منتشر می‌شود تا انسانها را از خدا و پیامبران الهی دور کند. 

سردار سلامی افزود: ‌دشمن که روزگاری از نظر سیاسی، نظامی و اقتصادی قدرتمند بود، امروز در حال زوال است و در اقدامات خود هیچ مثالی برای نشان دادن موفقیت خود در جهان از جمله در افغانستان، لبنان، عراق، یمن و حتی جامعه خود ندارد. 

وی گفت: امروز اسلام به تمامی درخشیده است، اسلام منشوری است که در لوح محفوظ الهی در قرآن کریم، تمام شوون زندگی ما را روشن کرده است و آیه هایش روی صفحات زمین، تفسیر و وعده های الهی محقق می‌شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: تحقق سنت‌های الهی سخت است اما خدای متعال سختی‌ها را بستر آسایش قرار داده است. ملت اگر سختی را تحمل می‌کند به ارزش‌های بزرگی دست می‌یابد، از وابستگی آزاد می‌شود، عزیز و مقتدر می‌شود و به پیش می‌رود.

وی گفت: جهان امروز نبرد همه جانبه استکبار علیه ملتهاست و ملت ایران نقطه مرکزی این تهاجم است. آمریکا اولین دشمن ملت ایران و رهبری نظام است. بنابراین همه سیاست های خود را به کار گرفته تا بین این سه رکن اصیل و وثیق قدرت امت اسلام یعنی رهبری، مکتب و مردم فاصله بیندازد. دشمن رهبری را منبع، الهام بخش و منشاء آگاهی و سرچشمه حقیقی انتشار ایمان و استقامت و ثبات قدم و ارمغان آورنده پیروزی و درخشش برای امت اسلام می‌داند و مکتب اسلام را منظومه حیات بخش این امت می‌داند.

سردار سلامی افزود: همچنین دشمن مکتب اسلام را منطق کرامت، عدالت، استقامت و عزت و رفعت و مردم را قائمه این قاعده عظیم می‌داند، به همین دلیل با تمام قوا به جنگ اسلام آمده است. 

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: دشمنان استضعاف مستضعفان را عامل تقویت خود قرار داده اند، اما این قدرت آنها مادی و زوال پذیر است.

سردار سلامی افزود: به فضل الهی انقلاب بزرگ ملت ایران، به نام اسلام و با دلدادگی و تبعیت و ارادت قلبی به امام(ره) و در عصر فشارهای همه جانبه که پرچم انقلاب بر دوش رهبری معظم انقلاب است، از گردنه‌های سخت و خطرناک عبور کرده است و ملت با فهم عمیق، ایمان قوی و قلب مطمئن و شناخت دقیق توانسته صحنه‌های جاودانی از تجلی شکوه ایمان را در این دوره به نمایش بگذارد.

وی گفت: جنگهایی که این ملت در آن شرکت کرد دامنه جهانی داشت و در واقع صف بندی ملت در دوره هایی با دست خالی در برابر آرایش پیچیده شیطانی جهان بود که از جهات مختلف بی سابقه بود. دشمنان هیچگاه به اندازه الان صاحب عُده نبودند و این اعجاز الهی بود که در این فضای نابرابر جهانی، قلبهای مردم ما را محکم کرد. این ملت در طول ۴۲ سال با تکیه بر حکمت امامین انقلاب خود و الهام از منطق وحی در مقابل قدرت‌ها ایستاد و  این همان نزول نصرت الهی است.

فرمانده سپاه همچنین در خصوص انتصاب برخی از فرماندهان سپاه در مسوولیت‌های اجرایی گفت: برای سپاه سخت است که فرماندهان موفق خود را از مسوولیت جدا کند، اما ما پاسدار انقلاب هستیم و هر جا ضرورتی احساس شد و لازم باشد باید حضور پیدا کنیم.

سردار سلامی با بیان اینکه با همکاری همه دستگاه‌ها باید مشکلات حاشیه شهرها حل شود، افزود: فرصت خدمت کوتاه و زودگذر است و باید به گونه ای کار کنیم که وقتی مسوولیت را تحویل دادیم حسرت کارهای انجام نداده را نخوریم. 

در آیین تکریم و معارفه امروز، سردار سیدهاشم غیاثی به عنوان فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی معرفی و از خدمات فرمانده پیشین آن قدردانی شد.

پیش از این سردار یعقوبعلی نظری، عهده دار این مسوولیت بود که از سوی وزیر کشور به عنوان استاندار خراسان رضوی انتخاب و معرفی شده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha