نصیری: موی‌تای تمامی فاکتورهای تبدیل شدن به فدراسیون را دارد

تهران- ایرنا- رئیس انجمن موی‌تای ایران گفت: رشته موی‌تای تمامی فاکتورهای لازم برای تبدیل شدن به یک فدراسیون مستقل را دارد.

«جواد نصیری» که به تازگی به‌عنوان سفیر عالی ورزش جهان انتخاب شده است در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: در مسابقات جهانی و سپس آسیایی ۲۰۱۹ موی‌تای، به دلیل نگاه برابری که به زنان و مردان در موی تای ایران داریم مورد تشویق مسوولان ارگان جهانی این رشته قرار گرفتیم. ما هیچگونه تفاوتی بین مردان و زنان قائل نیستیم و این مساله را در برگزاری اردوها، اختصاص امکانات و اعزام‌ها ثابت کرده‌ایم.

وی افزود: در سال ۲۰۱۱ با اقداماتی که انجام دادیم، مجوز حجاب بانوان موی‌تای ایران را برای حضور در رویدادهای بین‌المللی اخذ شد. در نهایت باید بگویم اقداماتی که انجام دادیم موجب شد به‌عنوان سفیر عالی ورزش جهان انتخاب شوم و امیدوارم نماینده خوبی برای ایران باشم.

نصیری در خصوص برگزاری مسابقات جهانی موی‌تای در بانکوک تایلند، گفت: این پیکارها اواسط آذرماه برگزار می‌شود و درخواست اعزام تیم در هر دو بخش زنان و مردان در رده‌های سنی بزرگسالان، امید و جوانان را به شورای برون مرزی اعلام کردیم.

وی با اشاره به اهمیت مسابقات جهانی تایلند نسبت به دورهای قبل، توضیح داد: پیکارهای امسال انتخابی بازی‌های اسپورت آکورد و بازی‌های جهانی ۲۰۲۰ آمریکا است. در واقع نفراتی که در جهانی تایلند به مدال طلا و نقره برسند، جواز حضور در این ۲ رویداد مهم را کسب می کنند.

رئیس انجمن موی‌تای ایران، ادامه داد: درخواست تیم کامل را برای اعزام داده‌ایم و تلاش می کنیم تا همچون گذشته دستاوردهای خوبی داشته و پرچم ایران اسلامی را به اهتزاز در آوریم.

وی در خصوص برگزاری مسابقات قهرمانی کشور، گفت: پیکارهای بزرگسالان و جوانان در هر ۲ بخش مردان و زنان برگزار شد و برای مسابقات نوجوانان و نونهالان نیز هنوز فدراسیون پزشکی موافقت خود را اعلام نکرده است.

نصیری در خصوص تلاش برای تبدیل شدن موی‌تای به فدراسیون مستقل، گفت: موی‌تای تمامی فاکتورهای لازم برای تبدیل شدن به فدراسیون را دارد. امیدوارم با حمایت‌های وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک، این خواسته به حق خانواده موی‌تای در نهایت عملی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha