شفاف‌سازی موجب افزایش اعتماد مردم نسبت به تامین اجتماعی می‌شود

تهران - ایرنا - سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: شفاف‌سازی در تمامی حوزه‌ها موجب افزایش اعتماد مردم نسبت به تامین اجتماعی خواهد شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، میرهاشم موسوی در جلسه شورای اداری مشترک ادارات کل تامین اجتماعی استان‌های تهران و البرز اظهار داشت: پیچیدگی مسائل در تامین اجتماعی و وجود تغییر و تحولات در پدیده‌های مرتبط از ویژگی‌های سازمان تامین اجتماعی است و این سازمان باید متناسب با این شرایط مدیریت شود.

وی افزود: سرعت تغییرات نیز از مسائل مهم در سازمان تامین اجتماعی است و تحولات اجتماعی در مواقعی تاثیرات گسترده‌ای بر این سازمان داشته و باید برای این تحولات آمادگی کافی داشته باشیم.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی رویکرد مدیریت راهبردی سیستمی را بهترین راهکار برای مدیریت این سازمان دانست و گفت: مدیریت راهبردی سیستمی با حضور جدی در حوزه اجرایی و ارتباط مستقیم با کارکنان و مخاطبان هیچ‌گونه منافاتی نداشته و در حوزه اجرایی نقاط کلیدی برای ایجاد تحول را شناسائی می‌کنیم.

موسوی افزود: بر همین اساس برنامه ما حضور مداوم در واحدهای اجرایی است تا برنامه‌های تحول راهبردی سازمان تامین اجتماعی با مشارکت واحدهای اجرایی و آشنایی با دغدغه‌های مخاطبان طراحی شود.

وی افزایش سهم حوزه سرمایه‌گذاری در تامین منابع سازمان تامین اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و گفت: در حوزه سرمایه‌گذاری از ظرفیت‌های اقتصادی کشور هم باید استفاده شود و با تلاش بیشتر بتوانیم منابع بیشتری را برای خدمت به مردم در این حوزه فراهم کنیم.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: در تامین اجتماعی با مسائل مختلفی مواجه هستیم و اولویت ما این است که با برون گرایی و استفاده از ظرفیت های درون سازمانی و استفاده از فرصت های بیرونی بهترین راهکار را برای پیشبرد برنامه‌های تحولی اتخاذ کنیم.

موسوی شفافیت را از دیگر مسائل مهم در تامین اجتماعی عنوان کرد و گفت: شفاف سازی در تمامی حوزه‌ها موجب افزایش اعتماد مردم نسبت به تامین اجتماعی می‌شود. باید اطلاعات مورد نیاز بین تامین اجتماعی و سایر سازمان‌ها باید به سرعت مبادله شده و عموم مردم به اطلاعات مورد نیاز برای دریافت خدمات از تامین اجتماعی دسترسی مناسب داشته باشند.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی همچنین خدمت شایسته به مردم را مهمترین وظیفه تمامی مدیران و کارکنان این سازمان دانست و گفت: در تمامی واحدهای اجرایی انتظار داریم که خدمات مطلوب به بهترین نحو ممکن به مردم ارائه شود.

در این جلسه جمعی از مدیران کل و معاونین سازمان تامین اجتماعی نیز به بیان نقطه نظرات خود در این زمینه پرداختند. 

به گزارش ایرنا، سرپرست سازمان تامین اجتماعی امروز (چهارشنبه ۵ آبان) از واحدهای مختلف شعبه یک تهران بازدید کرد و به ارزیابی نحوه خدمت رسانی این واحدها پرداخت.

میرهاشم موسوی در این بازدید همچنین با تعدادی از مراجعه کنندگان و کارکنان نیز به گفت وگو پرداخت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha