تغییر وضعیت کرونا در شهرستان های ایلام نگران کننده است

ایلام - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: تغییر وضعیتشیوع کرونا در شهرستان های استان نگران کننده است، باید آمار واکسیناسیون و رعایت پروتکل ها همزمان مد نظر باشد.

به گزارش ایرنا، جهانگیر رستمزاد روز چهارشنبه در نشست قرارگاه استانی کرونا اظهار داشت: هم اکنون بر اساس آمار وضعیت دز اول و دوم واکسیناسیون در استان رشد خوبی داشته و با توجه به افزایش آمار واکسیناسیون نباید وارد پیک ششم کرونا شویم.

وی افزود: اکنون برخی شهرستان ها مجدد از رنگ آبی به زرد و نارنجی در حال تغییر هستند که این مسأله باید بررسی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام یادآور شد: باید رسانه ها و همه دستگاه های اجرایی و مدارس نسبت به پوشش کامل واکسیناسیون توجه کنند تا مجدد وارد پیک کرونا نشویم.

رستمزاد تاکید کرد: اگر در برخی از مناطق از واکسیناسیون استقبال نمی شود، باید به مردم اطلاع رسانی شود و آنان در جریان واقعیت قرار بگیرند.

وی با اشاره به راه اندازی سردخانه در بیمارستان های استان ضمن تقدیر از همراهی آنان خواستار همکاری و هماهنگی مدیر آرامستان ها با بیمارستان برای انتقال اجساد و جلوگیری از تجمعات شد.

رییس قرارگاه استانی کرونا اضافهکرد: اکنون نیمی از مردم استان دز دوم کرونا را تزریق کرده اند اما همچنان به دلیل برخی تجمعات همانند مراسم ختم و تجمع در آرامستان ها و ملاقات بیماران و عدم رعایت پروتکل ها در برخی مناطق شهری باز شاهد آمار بستری و ابتلا در استان هستیم.

رستمزاد از رسانه ها و فضای مجازی خواست نسبت به تداوم اطلاع رسانی خود همچنان اهتمام داشته باشند تا وضعیت ابتلا به کرونا برای مردم ساده انگاری نشود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام با انتقاد از عدم حضور صدا و سیما برای پوشش نشست های قرارگاه کرونا استان گفت: صدا و سیما به عنوان یک رسانه پرمخاطب باید نسبت به اطلاع رسانی در خصوص کرونا به مردم استان توجه بیشتری داشته باشد.

وی در خصوص دورکاری زنان دارای فرزند ابتدایی و همچنین مدت زمان کم دورکاری مادران باردار و زنان شیرده گفت: مکاتباتی با مرکز انجام می گیرد که وضعیت دورکاری این افراد در ستاد ملی مصوب شود تا ما بتوانیم به راحتی آن را اجرا کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام همچنین از مدیران مدارس خواست نسبت به پوشش دهی واکسیناسیون توجه ویژه داشته باشند تا بر اساس تصمیم ملی ستاد مدارس مقطع متوسطه در مدت زمان اعلامی بازگشایی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha