خبر استاندار کرمان از برنامه تاسیس ۵ شهرستان جدید در این استان

جیرفت - ایرنا - استاندار کرمان با بیان اینکه موضوع تفکیک استان بحث پیچیده‌ای است گفت: آنچه اینک در دستور کار داریم ارتقای واحدهای درون استانی است که ایجاد سه شهرستان مربوط به جنوب استان و دو مورد دیگر نیز در دیگر نقاط استان در دست مطالعه قرار دارد.

به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز چهارشنبه در نشست کارگروه رفع موانع تولید جنوب کرمان که در شهرستان جیرفت برگزار شد افزود: کرمان استانی گسترده است و راه میان بر برای توسعه خدمات رسانی و ارتقای جایگاه زیرساخت های آن، تقسیمات درون استانی در آن است.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت فعال سازی همه ظرفیت ها در جنوب کرمان گفت: مکانیزاسیون کشاورزی باید سرعت گیرد زیرا به اشتغال پایدار در منطقه کمک می کند.

استاندار کرمان در ادامه با اشاره به مشکلات ناشی از خشکسالی و کم آبی، سندسازگاری با کم آبی استان را مورد اشاره قرار داد و اظهارداشت: هدفمندکردن مصرف آب اضطرار استان است؛ ضمن اینکه زمینه های گسترش و رونق صنعت را نیز فراهم می آورد.

وی در ادامه بر رفع مشکل منطقه ویژه جازموریان نیز تاکید کرد و افزود: ظرفیت‌های شهرستان ها باید دسته بندی و مراقبت شود از تعهدات اشتغال عقب نمانیم.

زینی وند گفت: جنوب استان کرمان در حال جهش است و اطمینان دارم ثروت این منطقه از سیرجان و دیگر مناطق کمتر نیست و به طور حتم به فعلیت خواهد رسید.

استاندار کرمان در ادامه بر ضرورت اتمام گازرسانی منطقه ساردوئیه جیرفت باتوجه به شروع فصل سرد تاکید کرد.

امیدواریم استاندار کرمان ابقا شود
به گزارش ایرنا ذبیح‌الله اعظمی نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه ضمن تشکر از توجه استاندار به شهرستان های جنوبی استان اظهارامیدواری کرد که دولت مردمی آیت الله رئیسی، وی را ابقا کند.
وی در ادامه با بیان اینکه معدن کِرور بزودی به صورت رسمی افتتاح خواهد شد بر ضرورت توسعه اشتغال پایدار بخش کشاورزی در این منطقه تاکید کرد.

حسین مهرابی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان نیز در این جلسه گفت: در حوزه ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری، جنوب استان ۱۰ درصد از برنامه عقب است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان نیز گفت: در هفت شهرستان جنوبی استان( جیرفت، قلعه گنج، فاریاب، منوجان، عنبرآباد، رودبار جنوب و کهنوج) ۲۸۰ پروانه اکتشاف، ۱۰۵ پرونده بهره برداری معادن و ۵۳ مجوز صنایع معدنی صادر و نیز ۱۱ پهنه معدنی اکتشافی نیز تعریف شده است.

مسلم مروجی افزود: ۴۸۰ مجوز صنایع صنعتی در جنوب استان صادر شده که ۳۰ درصد مربوط به خدمات کشاورزی و صنایع فرآوری آن است.

وی همچنین از ورود سرمایه گذار کارخانه طلای فاریاب برای فاز دوم و تولید شمش در آن خبر داد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان نیز از تولید ۲ برابری در واحد سطح نسبت به آب مصرفی با توجه به ظرفیت و سابقه ۵۰ ساله کشاورزی این منطقه یادکرد.

به گزارش ایرنا در این نشست ۱۳ طرح در حوزه صمت و کشاورزی مورد تصمیم‌گیری بخشودگی جرائم مالیاتی، امهال و استمهال وام‌های کشاورزی قرار گرفتند.

شهرستان جیرفت در فاصله ۲۴۰ کیلومتری جنوب مرکز استان قرار دارد.

استاندار کرمان که در سفری ۲ روزه به شهرستان های جنوبی استان سفر کرده پس از شرکت در جلسه اشتغال و کارآفرینی در جیرفت از طرح ۵۵ هکتاری گلخانه در دست احداث تپه قوچان بازدید کرد. به گزاترش خبرنگار ایرنا حاضر در این مراسم بازدید، مدیر شرکت شهرک های کشاورزی جنوب کرمان هدف از این بازدید را بررسی مسائل و مشکلات مجتمع گلخانه ای عنوان کرد و اظهار داشت: مساحت این مجتمع گلخانه ای ۹۳ هکتار با سطح مفید ۶۶ هکتار است که ۵۵ هکتار گلخانه و مابقی تاسیسات و سالن های سورت و بسته بندی اجرا خواهد شد.

عزیزاله افشارزاده روند اجرای این طرح را ۱۶ هکتار گلخانه با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد اعلام کرد.

مدیر شرکت شهرک های کشاورزی جنوب کرمان در این بازدید پرداخت تسهیلات بانک کشاورزی به سرمایه گذار و احداث زیرسازی و آسفالت جاده دسترسی و همچنین خط انتقال گاز را از دستگاه های متولی درخواست کرد.

استاندار کرمان سپس کلنگ زنی مرغداری گوشتی ۲۰۰ هزار قطعه ای را در جیرفت در برنامه دارد؛ این واحد با تولید سالانه یکهزار و ۷۰۰ تن گوشت مرغ برای ۴۰ نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد می کند.

قرار است زینی وند همچنین به شهرستان های عنبرآباد و رودبار جنوب نیز سفر کند و افتتاح یک گلخانه و نیز بازدید از مجموعه بومگردی از برنامه های وی در این شهرستان ها اعلام شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha