رهاورد سفر استاندار جدید آذربایجان‌شرقی به مراغه

مراغه- ایرنا- استاندار جدید آذربایجان‌شرقی که روز نخست آبانماه با حضور وزیر کشور در تبریز معرفی شده بود، طی روز گذشته نخستین سفر شهرستانی خود را به دومین شهرستان استان یعنی مراغه اختصاص داد و به گفته فرماندار شهرستان ویژه مراغه این سفر رهاوردهای ارزشمندی در پی داشت.  

سیدعلی موسوی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: «عابدین خرم» ابتدا به مجتمع صنعتی کاوه‌سودا و آسافلوت رفت و مشکلات انتقال پساب آن به دریاچه ارومیه را مورد بررسی قرار داد. 

وی ادامه داد: در این زمینه مقرر شد تا آزادسازی مسیر انتقال پساب تا یک ماه آینده از سوی متولیان امر انجام شود و پس از آن نیز مدیران کاوه سودا و آسافلوت سه ماه فرصت دارند تا عملیات لوله‌گذاری و انتقال پساب را اجرایی کند.

به گفته وی، استاندار آذربایجان‌شرقی در ادامه از واحد توسعه این مجتمع با عنوان «بطری‌سازی» که پروانه احداث آن اخذ شده است، بازدید کرد و دستور صدور مجوز تغییر کاربری زمین آن را صادر کرد تا این طرح تولیدی در سریع‌ترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسد.

فرماندار مراغه به نیروگاه ۲۵ مگاواتی که توسط شرکت کاوه‌سودا در حال احداث است نیز اشاره و بیان کرد: قسمت اعظم کارهای آن انجام شده و قرار شد تا آخر سال تجهیزات آن نصب و از سال ۱۴۰۱ نیز شاهد بهره‌برداری از این واحد نیروگاهی باشیم تا این امر کمکی برای رفع مشکل کمبود برق در سطح کشور و شهرستان باشد.

«موسوی» بیان کرد: در ادامه این سفر نیز مشکلات پیش‌روی عملیاتی شدن منطقه ویژه اقتصادی و شهرک صنایع تبدیلی مراغه مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص شهرک صنایع تبدیلی قرار شد تا زمین متعلق به سازمان آب منطقه‌ای تملک شود و مجوز فروش آن به صورت ترک تشریفات اخذ گردد.

وی اضافه کرد: جهاد کشاورزی نیز برای خرید این زمین اعلام آمادگی کرده تا زمین در اختیار شهرک صنایع تبدیلی قرار داده شود و شاهد افتتاح آن در سال ۱۴۰۱ باشیم؛ همچنین در مورد منطقه ویژه اقتصادی که قسمت اعظم کارهای ان انجام شده نیز مقرر شد تا مجوز تخصیص آب مورد نیاز آن با قول مساعد سازمان آب منطقه‌ای صادر می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین قول تخصیص آب به میزان پنج لیتر بر ثانیه از منابع آب‌های زیرزمینی و بقیه از محل پساب‌های خروجی نیز از سوی سازمان آب منطقه‌ای اخذ شده که این امر مژده‌ای برای شهروندان در خصوص تحقق منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان است.

بازدید استاندار جدید نویدبخش تحرک در پروژه آزادراه مراغه - هشترود

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه اظهار داشت: در بازدید روز گذشته استاندار جدید آذربایجان‌شرقی از پروژه آزادراه مراغه -هشترود قرار شد در قطعه دوم این آزادراه حدفاصل روستای «چکان» تا زمین‌های مرکز تحقیقات کشاورزی دیم، پروژه با سرعت بیشتر تکمیل شود زیرا عمده سوانح راننگی منجر به فوت را در آن مسیر شاهد هستیم.

«موسوی» ادامه داد: همچنین مقرر شد در داخل مرکز تحقیقات کشاورزی دیم نیز با ایجاد دیوار حائل و احداث ۲ زیرگذر، عبور آزادراه از محدوده این مرکز را شاهد باشیم.

به گفته فرماندار مراغه با تخصیص اعتبارات لازم از سوی دولت و تامین مالی سهم آن از طریق کنسرسیوم بانکی و سرمایه‌گذاران آن شاهد تسریع در اجرای این طرح بزرگ و افتتاح قطعات دوم و سوم آن تا شهریور ماه ۱۴۰۱ خواهیم بود. 

وی اضافه کرد: در این سفر از طرح ۴۰۰ واحدی اقدام ملی مسکن در این شهرستان نیز بازدید به عمل آمد که از روند مناسبی در زمینه اجرا برخوردار است و قول‌های مساعدی نیز از سوی استاندار برای تسریع در روند آن ارائه و قرار شد برای رفع مشکلات زیرساخت‌های این واحدهای مسکونی اقدام شود.

فرماندار مراغه بیان کرد: از فرصت حضور استاندار جدید نیز برای بیان مطالبه‌های مربوط به حوزه ورزش و جوانان این شهرستان نیز بهره گرفتیم و در خصوص ناقص ماندن استادیوم پنج هزار نفری و مطالبه‌های معوق پیمانکار آن گزارشی ارایه شد و استاندار محترم نیز دستور پیگیری برای تخصیص اعتبار لازم برای پرداخت بدهی به پیمانکاران و تکمیل این ورزشگاه را صادر کرد. 

به گزارش ایرنا استاندار جدید آذربایجان‌شرقی روز گذشته و طی نخستین سفر شهرستانی خود در مراغه مورد استقبال جمعی از مسئولان و خانواده محترم شهدا قرار گرفت و در بدو ورود به شهدای گمنام در میدان بسیج این شهر ادای احترام کرد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha