۵ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۳
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84519847
۰ نفر

برچسب‌ها

کردستان پایان هفته بارانی پیش‌رو دارد

سنندج - ایرنا - معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: کردستان روز جمعه شاهد اولین بارش باران پاییزی موثر خود است که این بارش تا روز یکشنبه هفته آینده تداوم دارد.

علی پناهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، مقدار این بارش را قابل توجه دانست و افزود: این بارش بیشتر بخش‌های غربی و جنوبی استان همچون شهرهای مریوان، سروآباد، کامیاران، سنندج و دهگلان را فرا می‌گیرد که در برخی از نقاط پیش بینی می‌کنیم به ۱۵ تا ۲۰ میلی‌متر برسد.

وی دمای هوای استان در روزهای پایان هفته را نیز دارای روند افزایشی اعلام کرد و گفت: از روز جمعه تا اواسط هفته آینده دمای حداقل و حداکثر استان با افزایش روبرو می‌شود.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان ادامه داد: در شبانه روز گذشته سراب شهرک با دمای منفی ۲ درجه، سردترین و سلین با دمای ۲۶ درجه، گرمترین نقطه استان بودند.

وی اضافه کرد: در این مدت، حداقل دمای شهر سنندج مرکز استان نیز ۱۰ درجه و حداکثر ۲۲ درجه سانتی گراد بود که نسبت به روز گذشته که حداقل دمای آن صفر بود، ۱۰ درجه افزایش دما را شاهد بودیم.

پناهی با اشاره به اینکه طی شبانه روز گذشته بابارشانی و یاسوکند وزش باد با سرعت ۱۶ متر بر ثانیه را داشتند، یادآور شد: روز پنج شنبه نیز وزش باد در استان قابل ملاحظه است که سبب کاهش کیفیت هوا می‌شود.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری، ثبت و مخابره می‌کنند.

میانگین بارندگی‌های استان در سال زراعی گذشته ۳۰۲ میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال ماقبل ۴۲ درصد و در مقایسه با دوره بلندمدت (۲۵ تا ۳۰ سال قبل) ۳۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

سال زراعی از اول مهر هر سال شروع می‌شود و تا ۳۱ شهریور سال بعد ادامه می‌یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha