دشمنان در ناامن کردن منطقه شمال‌غرب کشور ناکام ماندند

زنجان - ایرنا - فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) شمالغرب گفت: با وجود اینکه دشمنان، مخصوصا آمریکایی ها در تلاش بودند که منطقه شمالغرب کشور را ناامن کنند ولی با تلاش همه عزیزان به ویژه نیروهای سپاه و با به کارگیری نیروهای بومی در منطقه، در این کار ناکام ماندند.

سردار سرتیپ پاسدار محمدتقی اوصانلو روز چهارشنبه در حاشیه بزرگداشت یادواره شهدای پاسدار استان زنجان در جمع خبرنگاران افزود: الحمدلله در منطقه شمالغرب با فرمان مقام معظم رهبری در سال ۸۸ مبنی بر ایجاد امنیت پایدار مردمی در این منطقه، کارهای بسیار ارزشمندی انجام شده و امروز این منطقه از مناطق بسیار امن کشور محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: امروز هم می بینیم که دشمنان همچنان در تلاش هستند و کشورهایی مثل عربستان در اقلیم شمال عراق مستقرند و کنسولگری دارند، هزینه می کنند تا منطقه شمال غرب کشور را ناامن کنند ولی به حمدلله نتوانستند کاری از پیش ببرند.

سردار اوصانلو افزود: ما در ۴۰ روز پیش نشان دادیم که اگر دست از پا خطا کنند، نقطه ای اجازه هیچ خطایی را نمی دهیم. در فاصله های دور توانستیم مواضع طرف های مقابل را به صورت نقطه ای هدف قرار دهیم، با وجود اینکه خیلی نمی خواستیم تلفات بگیریم چون قبلا اعلام کرده بودیم، بسیاری از مقرها را خالی کرده بودند ولی ما مقرها را به صورت نقطه ای هدف قرار دادیم.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) شمالغرب کشور گفت: آمریکایی ها هم باید ببینند و می دانند که ما می توانیم، ما دیگر ایران سال ۵۹ نیستیم، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توانمندی های دارد که اصلا دشمنان هنوز آن ها را باور ندارند.

وی ادامه داد: درست است که ما را تحریم کردند ولی نیروهای مسلح توانستند در همین تحریم هر چیزی که لازم داشتند بسازند و در اختیار داشته باشند.

سردار اوصانلو اظهار داشت: مسوولان اقلیم کردستان عراق هم متوجه شده اند که نمی شود روی آمریکا حساب باز کرد، آمریکایی ها همان هایی بودند که در زمانی که داعش به اربیل حمله کرد؛ به داد مردم شمال عراق نرسیدند.

وی افزود: امروز می بینیم که آمریکایی ها از منطقه دارند فرار می کنند، باید هم بروند، بسیاری از نیروهایشان منطقه را ترک کردند، بقیه هم که مانده اند استرس دارند و این استرس را ما کاملا احساس می کنیم.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) شمالغرب کشور با بیان اینکه وضعیت امنیت در منطقه شمال غرب بسیار خوب است، گفت: سرمایه گذاران و مردم در این منطقه سرمایه گذاری می کنند و این نشان از احساس امنیت در منطقه است.

سردار اوصانلو خاطرنشان کرد: هر چه بتوانیم فرهنگ دفاع مقدس یعنی روحیه جهادی را در جامعه رونق بدهیم، قطعا دشمن ناامید  و مردم امیدوار می شوند.

وی به ضرورت تکریم خانواده های شهدا و ارزش گذاری به مقام شامخ شهیدان تاکید کرد و افزود: ما مدیون شهدا هستیم و نباید فرهنگ ایثار و شهادت را فراموش کنیم.

سردار اوصانلو خاطرنشان کرد: مکتب حاج قاسم یعنی ۴۰ سال جهاد؛ همه کسانی که آمده بودند سوریه و عراق را بگیرند در برابر آن مکتب،  فراری شدند و امروز الحمدلله سوریه و عراق روی پای خودشان هستند.  

وی اظهار داشت: آمریکایی ها می بینند که امروز خاکریز ما به جای مرزهای ایران در مدیترانه است.   

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha