فرناندز: با واژه لژیونر در هندبال مخالفم؛ طرفدار دو آتشه بارسا هستم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی هندبال کشورمان، گفت: بازیکنانی داریم که در یک مساله مشترک هستند و آن هم ملیت ایرانی است و همه آن‌ها برای ایران بازی می‌کنند و به همین دلیل با واژه لژیونر مخالفم.

به گزارش ایرنا، «مانوئل مونتایا فرناندز» روز چهارشنبه در حاشیه سومین اردوی آماده سازی تیم ملی هندبال، اظهار داشت: تمرکز اصلی من در این اردو، آمادگی جسمانی بازیکنان است. همچنین از نظر تکنیک و تاکتیک هم باید روی نقاطی که باید اصلاح شود، کار کنیم. در کل در حال آماده‌سازی برای حضور در یک تورنمنت دوستانه هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بازیکنان انگیزه بالایی برای حضور در تورنمنت بین‌المللی قطر دارند، ادامه داد: هدف اصلی این اردو آمادگی برای حضور در شرایط مسابقه در تورنمنت قطر است. می‌خواهیم این اردو آزمونی برای بازیکنان باشد تا ببینم در شرایط بازی خود را چگونه نشان می‌دهند. در واقع این تورنمنت یک سنگ محک برای سنجش بازیکنان در شرایط یک مسابقه واقعی در زمین هندبال است.

فرناندز درباره حریفان ایران در این تورنمنت هم گفت: نکته اصلی این است به خاطر شرایط کرونا آخرین محک ما برای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۰ کویت، همین تورنمنت است. مدت طولانی است که تیم‌ها مسابقه ندادند و اطلاعات به روزی از حریفان در این تورنمنت که عربستان، کویت و قطر هستند، در اختیار نداریم.

وی اضافه کرد: نکته دیگر این است که تمرکز اصلی من روی تیم خودم است نه تیم‌های دیگر. قطعا چالش من در این تورنمنت این است ببینم کاری که در اردوها از بازیکنانم خواسته‌ام و آموزش داده‌ام، در زمین مسابقه هم پیاده می‌کنند یا خیر. 

سرمربی تیم ملی هندبال درباره نگرانی از احتمال آسیب دیدگی بازیکنان در تورنمنت قطر هم بیان کرد: به هر حال آسیب دیدگی بخشی از ورزش است و ممکن است در تمرینات، بازی‌های لیگ و بازی‌های دوستانه هم اتفاق بیفتد. قطعا این امر از تورنمنت قطر دور نیست و البته خیلی بحث نگران کننده‌ای برای من و کادرفنی نیست.

فرناندز درخصوص رصد بازی لژیونرها و اینکه آیا به تیم برای حضور در قطر اضافه خواهند شد یا نه نیز، اظهار داشت: با اطمینان می‌گویم به غیر از بازی‌های این هفته که در سفر بودم، بازی تمام لژیونرها را رصد کردم. در مورد سوال دوم هم باید بگویم درهای تیم ملی روی هیچ بازیکنی بسته نیست و برعکس این مطلب هم صادق است. همه شانس اضافه شدن به تیم ملی را دارند. 

وی درباره دیدگاهش از زندگی در کشورمان قبل و بعد از ورود به ایران نیز گفت: همه خیلی خوب با من رفتار می‌کنند و همه جانبه حمایت می‌شوم و از این بابت خوشحالم. البته من در یک محدوده کوچک واقع در یک مجموعه ورزشی زندگی می‌کنم و نمی‌توانم نظر واقعی راجع به زندگی در ایران بدهم اما با هر کسی برخورد می‌کنم واقعا رفتار خوبی دارد. امیدوارم فرصت شود و بتوانم شهرهای دیگر ایران را هم از نزدیک ببینم تا بیشتر با زندگی در کشورتان آشنا شوم.

سرمربی تیم ملی هندبال ادامه داد: پیش از این، تجربه زندگی در کشورهای خاورمیانه را داشتم و به همین خاطر قبل از ورود به ایران نگران نبودم ولی اطرافیانم ذهنیتی غیرواقعی راجع به تمام کشورهای این حوزه دارند طوری که اولین سفرم به ایران همزمان با روی کار آمدن طالبان در افغانستان شد و همه از این بابت نگران بودند و این نکته را نمی‌دانستند که ایران و افغانستان دو کشور جدا از هم هستند. 

فرناندز اضافه کرد: اطلاعات زیادی راجع به ایران در اسپانیا نیست اما گردشگرانی که به ایران سفر کرده‌اند همیشه خاطرات مثبتی از سفر خود دارند و به نظر من هم ایران کشوری آرام و امن است و تفاوت‌های فرهنگی همیشه برای من قابل احترام بوده است.

سرمربی تیم ملی هندبال که متولد شهر بارسلوناست، در خصوص بازی الکلاسیکو که چند روز پیش برگزار شد و با برتری دو بر یک رئال به پایان رسید هم گفت: من طرفدار دو آتشه بارسلونا هستم. در روز الکلاسیکو در خوابگاه بازیکنان بودم و بچه‌ها از من خواستند بازی را با آن‌ها ببینیم اما چون می‌دانستم بارسا می بازد، دعوت شان را رد کردم.

سومین اردوی تیم ملی هندبال از ۲ آبان ماه به میزبانی خانه هندبال فدراسیون آغاز شده و تا ۱۷ ماه جاری ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha