۲ آزادکار روسی و گرجستانی در راه لیگ ایران

تهران - ایرنا - ۲ آزادکار کشتی روسیه و گرجستان برای حضور در لیگ باشگاه‌های کشور وارد ایران شدند. 

به گزارش ایرنا، «ژاگیر شاخیف» قهرمان روسی وزن ۶۵ کیلوگرم و دارنده مدال طلای پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۱ نروژ و «الیزبار اودیکادزه» دارنده چند مدال جهانی و اروپایی در وزن ٩٧ کیلوگرم از گرجستان بعد از عقد قرارداد با تیم ستارگان ساری برای رفتن روی تشک در دور رفت بیست و یکمین دوره لیگ برتر کشتی وارد ایران شدند. 

این ۲ آزادکار روز جمعه در جریان دور رفت رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد در گروه (ب) روی تشک خواهند رفت.

ژاگیر شاخیف در فینال پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی سال ۲۰۲۱ جهان در وزن ۶۵ کیلوگرم به همراه «امیرمحمد یزدانی» به فینال راه یافت که در مبارزه فینال در مبارزهای زیبا توانست نماینده کشورمان را با امتیاز عالی شکست دهد و صاحب مدال طلا شود.

اودیکادزه نیز آزادکار باتجربه گرجستانی سابقه شکست «علی شعبانی» و «محمدحسین محمدیان» را به ترتیب در پیکارهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان و بازی‌های المپیک توکیو را دارد اما در جهانی ۲۰۲۱ نروژ مغلوب «مجتبی گلیج» نماینده کشورمان شد.

دور رفت لیگ برتر کشتی آزاد در گروه (د) روز دوشنبه با برگزاری سه رقابت در تبریز آغاز شد که فولادین ذوب آمل مقابل مجتمع آلومینیوم حکمتی با نتیجه ۸ بر ۲ و مقابل پاس ناجا با نتیجه ۶ بر ۴ به پیروزی رسید و پاس ناجا نیز مقابل مجتمع آلومینیوم حکمتی با نتیجه ۸ بر ۲ به برتری دست یافت.

بدین ترتیب رده‌بندی تیم‌های گروه (د) در پایان دور رفت به شرح زیر است: ۱- فولادین ذوب آمل ۲- پاس ناجا ۳- مجتمع آلومینیوم حکمتی

همچنین در همین مرحله و در روز گذشته در کرج مسابقات گروه (ج) برگزار شد که در پایان تیم دانشگاه آزاد اسلامی با ۳ پیروزی صدرنشین این گروه شد.

نتایج گروه (ج) به شرح زیر است:

دانشگاه آزاد اسلامی ۷ - شهید صدرزاده ۳
شهید صدرزاده ۷ - فرم دمای اراک ۳
دانشگاه آزاد اسلامی ۹ - جوانان البرز یک
جوانان البرز ۸ - فرم دمای اراک ۲
دانشگاه آزاد اسلامی ۹ – فرم دمای اراک یک
شهید صدرزاده ۷- جوانان البرز ۳

رده‌بندی گروه (ج): ۱- دانشگاه آزاد اسلامی ۲- شهید صدرزاده ۳- جوانان البرز ۴- فرم دمای اراک

امروز (چهارشنبه) رقابت‌های گروه (الف) در مشهد دنبال می‌شود؛ جایی که سه تیم داروسازی سهند ارس، آکادمی کشتی نادری خادم و امیدهای لرستان با هم مسابقه خواهند داد.

همچنین روز جمعه نیز در گروه (ب) ۴ تیم ستارگان ساری، مقاومت، صنایع مازندران و خراسان جنوبی در مازندران به مصاف هم خواهند رفت.

دور رفت لیگ برتر کشتی فرنگی هفته آینده با حضور ۱۶ تیم و در ۴ گروه پیگیری می‌شود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha