پایش وضعیت بیش از ۳ هزار مولد اضطراری برق

تهران - ایرنا - شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران اعلام کرد: وضعیت آماده‌بکاری بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ مولد اضطراری برق کشور مورد پایش جدی قرار می‌گیرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر)؛ براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، آزمایش سراسری آماده به کاری مولدهای اضطراری برق کشور برخلاف سال‌های گذشته که در یک روز و به صورت محدود اجرا می‌شد، قرار است در طول یکسال و به صورت گسترده اجرایی شود.

در قالب این برنامه بیش از ۳ هزار و  ۲۰۰ مولد اضطراری برق کشور براساس میزان اهمیت، یک یا چند بار در طول سال مورد آزمایش قرار خواهند گرفت.
این برنامه به منظور کسب اطمینان از آمادگی این مولدها برای بکارگیری آن در مواقع حساس و به ویژه در پیک تابستان ۱۴۰۱ اجرا می‌شود.
در طول یکسال گذشته همه مولدهای اضطراری بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مورد بازرسی قرار گرفته است که در نتیجه شاهد عملکرد به موقع این واحدها در مواقع لازم بوده‌ایم.
براساس این آمار ۹۶ درصد مراکز درمانی و بیمارستان‌ها دارای مولدهای اضطراری هستند.

به گزارش ایرنا، پیشترمدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر) گفت: طبق مصوبه سازمان پدافند غیرعامل کشور همه مراکزحساس و حیاتی باید مجهز به مولد اضطراری تامین برق باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha