طرح اضطراری آبرسانی به تفرش از چشمه هفتیان بهره‌برداری شد

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: بهره‌برداری از طرح اضطراری آبرسانی به شهرستان تفرش از چشمه هفتیان با صرف اعتبار ۵۰ میلیارد ریال آغاز شد.

سید«علی آقازاده» روز چهارشنبه در حاشیه بهره‌برداری از  این طرح آبرسانی در جمع خبرنگاران، افزود: منابع مالی صرف شده در این راستا از محل اعتبارات استانی استان مرکزی تامین شد و ظرف مدت ۶۰ روز  بستر تزریق و انتقال ۳۵ لیتر آب در ثانیه از چشمه هفتیان به شبکه آب شهرستان تفرش فراهم شد.

وی خاطرنشان کرد: بهره‌برداری کامل این طرح آبرسانی با اختصاص منابع مالی مورد نیاز در سال آینده است که ضمن تامین آب آشامیدنی شهر تفرش، آب مورد نیاز ساکنان  روستاهای در مسیر این خط لوله نیز تامین می شود.

آقازاده، ضمن عذرخواهی از مردم تفرش به‌دلیل قطع آب این شهر در تابستان امسال، گفت: عملیات اجرایی طرح انتقال آب از چشمه هفتیان به شهر تفرش  ۱۰ سال پیش کلید خورد و امروز در سالگرد شهادت شهید دانش آموز شهید فهمیده و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا با یک کار جهادی و انقلاب در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

وی اظهار داشت: بهره‌برداری از طرح اضطراری آبرسانی به شهرستان تفرش از چشمه هفتیان با  همراهی دستگاه‌های اجرایی استان و نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی به نتیجه رسید.

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین گفت: این طرح اضطراری به عنوان مطالبه بحق مردم تفرش در اولویت برنامه‌ها بود که همراهی دستگاه‌های اجرایی و جهاد نصر موجب شد تعهد اجرایی در این راستا در بازه زمانی ۲ ماه محقق شود و این هدیه ارزشمندی برای مردم این خطه است.

«ولی‌الله بیاتی» افزود: مردم شهر تفرش به‌دلیل قطعی آب در تابستان امسال به مشکلات فراوانی روبه رو شدند و امید است در سایه تداوم همکاری‌ها و بهره‌برداری نهایی از طرح آبرسانی این شهرستان معضل مردم به شکل ریشه‌ای حل شود.

وی ادامه داد: پیگیری جذب اعتبار و بهره‌برداری کامل از طرح انتقال آب از چشمه هفتیان به شهر تفرش در دستور کار قرار دارد.

 طرح آبرسانی به تفرش از هفتیان شامل هشت ایستگاه پمپاژ، ۲۸ مخزن ذخیره با حجم ۱۶ هزار مترمکعب و خطوط انتقال برق است.

شهرستان تفرش با ۲۵ هزار نفر جمعیت در ۸۵ کیلومتری شمال شرق اراک واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha