۵ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۲۹
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84519675
۰ نفر

برچسب‌ها

پاکستان از افزایش صادرات به ایران خبر داد

اسلام‌آباد - ایرنا - مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی که قرار است اواسط این ماه برای شرکت در نشست کمیته مشترک تجاری با ایران به کشورمان سفر کند، گفت: صادرات پاکستان به کشورهای حوزه آسیای میانه و همچنین جمهوری اسلامی ایران با رشد قابل توجهی همراه بوده است.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، «عبدالرزاق داود» که همزمان سرپرستی وزارت بازرگانی و سرمایه گذاری این کشور را نیز برعهده دارد، روز چهارشنبه اعلام کرد: اسلام‌آباد مصمم به تقویت صادرات به همسایگان و آسیای میانه است و از تولیدکنندگان و صادرکنندگان داخلی حمایت می‌کند.

وی افزود: صادرات پاکستان به کشورهای همسایه از جمله ایران، منطقه آسیای میانه و ترکیه طی ۳ ماه اخیر ۳۵ درصد رشد داشته و وزارت بازرگانی پاکستان متعهد به تقویت این روند است.

مشاور نخست وزیر پاکستان گفت: حجم صادرات ما به کشورهای مذکور در مدت مشابه طی سال گذشته ۶۸۴ میلیون دلار بود و اکنون حجم صادرات پاکستان طی ۳ ماه گذشته سال جاری میلادی به ۹۳۸ میلیون دلار افزایش یافته است.

مشاور نخست وزیر پاکستان و سرپرست وزارت بازرگانی این کشور ماه گذشته طی دیدار با هیات پارلمانی ایران در اسلام‌آباد اعلام کرد: وی برای شرکت در نشست کمیته مشترک تجاری، پیشبرد طرح بازارچه‌های مرزی و تجارت تهاتر با جمهوری اسلامی ایران، اواسط آبانماه امسال عازم تهران می‌شود.

عبدالرزاق داود طی دیدار با اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان در مجلس شورای اسلامی، سفر آتی خود به ایران که قرار است پانزدهم آبانماه (۶ نوامبر) انجام شود، را بسیار حائز اهمیت توصیف کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha