احکام دادگاه نظامی لبنان علیه 4 متهم به همدستی با داعش

تهران - ایرنا - دادگاه نظامی لبنان به ریاست «منیر شحاده» برای چهار متهم به دلیل بیعت با گروه تروریستی «داعش» و تامین مالی این گروه احکامی صادر کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از «العهد»، دادگاه نظامی به ریاست منیر شحاده برای چهار متهم به دلیل بیعت با داعش و تأمین مالی فعالیت‌های این گروه تروریستی و مقابله با ارتش لبنان در بازارهای طرابلس، احکامی صادر کرد.

بنا به این گزارش، متهمان شامل «محمد صالح فشیخ»، استرالیایی لبنانی الاصل، «عدنان محمد البرادجی»، «فیصل عدنان البرادجی»، «ابراهیم خالد برکات» است.

در این احکام آمده است که متهم ردیف اول و دوم در داخل و خارج از خاک لبنان موسسه خیریه‌ای به نام «دارالقرآن و السنه» تأسیس و با داعش بیعت کردند.

در ادامه گزارش مربوط به احکام صادره آمده است: متهمان از طریق این موسسه اقدام به خرید تسلیحات و آموزش تروریست‌ها برای مقابله با نیروهای ارتش مستقر در بازارهای طرابلس کرده‌اند.

متهم ردیف سوم و چهارم هم از طریق همین موسسه خیریه پول‌های ارسالی از استرالیا را دریافت و برای تروریست‌های داعش تأمین مالی می‌کردند.

در احکام صادره همچنین آمده است که دو متهم اول و سوم در جنایت‌های تروریست‌ها و جرایم قتل و تلاش برای قتل در جنگ بازارها در طرابلس با استفاده از موسسه خیریه دارالقرآن و السنه نقش داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha