امکان دریافت بنزین از ۲۳۰ جایگاه سوخت در اصفهان وجود دارد

اصفهان- ایرنا- بازدید میدانی ایرنا نشان می‌دهد که بیشتر پمپ‌بنزین‌ها روز چهارشنبه در استان اصفهان فعال است و امکان دریافت بنزین از حدود ۲۱۲ جایگاه با نرخ آزاد و از ۱۸ جایگاه به صورت سهمیه ای و آزاد وجود دارد.

به گزارش ایرنا، وقفه سوخت رسانی به خودروها که روز گذشته  به ایجاد صف‌های طولانی در جایگاه‌های سوخت منجر شد، امروز مرتفع شده است و بررسی‌های میدانی خبرنگار ایرنا از سطح شهر اصفهان هم بر این مطلب صحه می گذارد.

در بازدیدهایی که خبرنگار ایرنا از جایگاه‌های عرضه سوخت بنزین در خیابان های همدانیان، کمال اسماعیل و سجاد انجام داد، شهروندان حاضر در این جایگاه‌ها، مدت زمان انتظار خود را حداکثر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه اعلام کردند.

یکی از رانندگان که چند دقیقه در صف جایگاه سوخت خیابان همدانیان معطل مانده بود به خبرنگار ایرنا گفت: این مشکل بدلیل اختلال در سامانه هوشمند سوخت ایجاد شده است و امیدواریم به زودی برطرف شود.

وی با بیان اینکه مطالب مطرح شده توسط افراد فرصت طلب به هیچ وجه صحت ندارد، ادامه داد: امروز با وجود معطلی در صف، موفق به بنزین زدن شدیم و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

فرد دیگری که در صف پمپ بنزین خیابان سجاد منتظر دریافت سوخت بود به ایرنا گفت: متاسفانه با توجه به اختلالی که در سامانه هوشمند سوخت به وجود آمده است فقط امکان سوخت گیری با نرخ سه هزار تومان وجود دارد.

وی اضافه کرد: پس از قطع سامانه هوشمند سوخت شایعاتی درباره گرانی بنزین و حذف سهمیه سوخت خودروها مطرح شده است که مردم نباید به این شایعه‌ها توجهی داشته باشند.

۲۳۰ جایگاه سوخت در استان اصفهان فعال است

مدیر روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حدود ۳۳۰ جایگاه عرضه سوخت در استان اصفهان وجود دارد که پس از اختلال ظهر دیروز تا کنون ۲۳۰ جایگاه فعال شده که معادل حدود ۷۰ درصد از کل جایگاه‌هاست.

بهمن علیپور ادامه داد: گروه‌های کارشناسی به‌صورت شبانه روزی در جایگاه‌های سوخت مشغول کار هستند و امیدواریم تا ساعاتی دیگر تعداد جایگاه‌های فعال استان افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: در زمان حاضر امکان سوخت گیری با کارت و سهمیه‌ای یک هزار و ۵۰۰ تومانی و آزاد در ۱۸ جایگاه وجود دارد و سوخت گیری در دیگر جایگاه‌ها با نرخ سه هزار تومان و به‌صورت آزاد انجام می‌شود.

علیپور خاطرنشان کرد: حدود ۹۰ جایگاه سوخت در شهر اصفهان وجود دارد که تا کنون ۷۶ جایگاه راه اندازی شده است.

به گفته وی، جایگاه‌های فعال سوخت سهمیه‌ای در حاشیه اصفهان قرار دارند.  

شایعه افزایش قیمت بنزین کذب محض است

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان نیز تأکید کرد: شایعه افزایش قیمت بنزین کذب محض بوده و مشکل پیش‌آمده به دلایل فنی است.

حسین صادقیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بابیان اینکه اصفهان، جایگاه نخست کشوری را درزمینهٔ تعداد جایگاه‌های سوخت دارد، افزود: هیچ مشکلی ازنظر تأمین و ارسال بنزین در اصفهان وجود ندارد، ما در کنار پالایشگاه اصفهان هستیم و سوخت بنزین ۱۰ استان دیگر را هم تأمین می‌کنیم.

وی با بیان اینکه کارشناسان شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه اصفهان پس از ایجاد مشکل قطعی در سامانه هوشمند سوخت از ظهر روز گذشته به شهرهای مختلف استان اعزام شدند، اظهار داشت: راه‌اندازی عرضه بنزین به‌صورت نرخ آزاد نیاز به حضور فیزیکی کارشناسان داشت و نمی‌شد آن را از طریق نرم‌افزار انجام داد.

پس از قطع شدن سامانه هوشمند سوخت، بلافاصله عرضه بنزین با نرخ سه هزارتومانی برای رفاه مردم انجام شد و برای نفت گاز نیز باقیمت ۶۰۰ تومان این کار برای خودروهای سنگین و با سهمیه محدود صورت گرفت.

صادقیان با اشاره به اینکه قطعی سامانه هوشمند سوخت از حدود ساعت ۱۱ صبح روز گذشته شروع شد و توقف کار در عرضه سوخت بنزین حدود ۲ ساعت طول کشید، توضیح داد: ما با اولویت کلان‌شهر اصفهان، کارشناسان را به جایگاه‌های سوخت اعزام کردیم و سپس به‌صورت شعاع دایره پیش رفتیم و طوری عمل کردیم که در هر شهرستان حداقل ۲ جایگاه در کوتاه‌ترین زمان، فعال شوند.

به گزارش ایرنا، ظهر روز گذشته اختلال در سامانه هوشمند سوخت باعث شد کارت‌های سوخت در سامانه شناسایی نشود و دریافت بنزین با مشکل مواجه باشد ازاین‌رو صف‌های طولانی در جایگاه‌های سوخت استان‌های مختلف کشور تشکیل شد.

براساس پیگیری های خبرنگار ایرنا، علت اختلال ایجاد شده در سامانه سوخت‌گیری در پمپ بنزین‌ها ناشی از حمله سایبری بوده است که کارشناسان فنی در حال رفع مشکل ایجاد شده هستند و روند سوخت‌گیری در پمپ های بنزین‌ به حالت عادی برخواهد گشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha