ارتقای شناخت دانشجویان از مسائل سیاسی از برنامه‌های مهم وزارت علوم است

تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: ارتقای شناخت دانشجویان از مسائل سیاسی جزو برنامه‌های وزارت علوم است و یکی از مجموعه‌هایی که می‌تواند در این زمینه موثر عمل کند، تشکل‌های دانشجویی است که دانشجویان در این تشکل‌ها یاد می‌گیرند در عرصه سیاسی چگونه تعامل داشته باشند.  

محمدعلی زلفی گل روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار آموزش ایرنا در پاسخ به این سوال که برنامه وزارت علوم برای ساماندهی فعالیت تشکل‌های دانشجویی چیست، اظهار داشت: شرایطی را ایجاد می کنیم که دانشجویان بتوانند شور و نشاط سیاسی خود را داشته باشند و میزان فهم خود را از مسائل سیاسی ارتقا دهند.

وی با بیان اینکه تشکل‌های دانشجویی محل فراگیری تعاملات سیاسی است، افزود: آموزش مفاهیم سیاسی و رشد فهم سیاسی دانشجویان جزو مهمترین برنامه های وزارت علوم است؛ چراکه محیط دانشگاه باید به یک محیط پرنشاط تبدیل شود. 

زلفی گل اظهار داشت: علاوه بر یادگیری و ارتقای دانش سیاسی، دانشجویان به عنوان مدیران آینده کشور در تشکل های دانشجویی، مدیریت را در دوران تحصیل دانشگاهی خود تجربه می کنند.

ارتقای شناخت دانشجویان از مسائل سیاسی از برنامه‌های مهم وزارت علوم است

قسمت عمده طرح ساماندهی مراکز و موسسات آموزش عالی انجام شده است 

وزیر علوم همچنین در پاسخ به این سوال که طرح ساماندهی مراکز و موسسات آموزش عالی، به کجا رسید و اکنون در چه مرحله ای قرار دارد، اظهار داشت: قسمت عمده این طرح انجام شده است. 

زلفی گل افزود: در واقع شورای عالی انقلاب فرهنگی طرح ساماندهی مراکز و موسسات آموزش عالی را تصویب کرده و قسمت عمده این طرح انجام شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha