تداوم بازگشت جایگاه های سوخت به مدار توزیع در استانها

استانها – ایرنا –بازگشت تعداد جایگاه های سوخت به مدار توزیع پس از اختلال به وجود آمده در روز گذشته (سه شنبه)، همچنان ادامه دارد و هم اکنون بسیاری از پمپ های بنزین در نقاط مختلف کشور با نرخ دوم یا براساس روال عادی گذشته در حال خدمت رسانی به شهروندان هستند.

به گزارش روز چهارشنبه گروه اخبار استان ها، اکنون با افزایش جایگاه های سوخت متصل به سامانه هوشمند در سراسر کشور این جایگاه ها در مدار عرضه قرار گرفته و امکان دریافت بنزین با نرخ آزاد نیز در آنها فراهم شده است .

در پی مشکل فنی ایجاد شده در سامانه کارت هوشمند سوخت در روز گذشته ، استفاده از کارت سوخت در جایگاه‌های عرضه سراسر کشور دچار وقفه شد اما طبق گزارش های خبرنگاران ایرنا در سراسر کشور هم‌ اکنون سوخت‌گیری در بیشتر جایگاه‌های عرضه مشکلی ندارد.

به گفته کارشناسان، به دلیل پراکندگی جایگاه‌های سوخت در کشور و لزوم حضور کارشناسان فنی، رفع صد درصدی این مشکل مقداری زمان‌بر خواهد بود.

براساس اعلام مسوولان شرکت پالایش و پخش فرآوردهای نفتی، سهمیه سوخت یارانه‌ای کاملاً برای دارندگان کارت سوخت محفوظ خواهد بود و شایعات افزایش قیمت سوخت کذب بوده و به هیچ وجه صحت ندارد.

همچنین هیچ مشکلی از نظر کمبود بنزین در کشور وجود ندارد و به‌زودی تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت به مدار بهره‌برداری بازمی‌گردند و تا زمان رفع مشکل سامانه، عرضه بنزین سه هزار تومانی در تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت انجام می‌گیرد، ازاین‌رو نیاز به هجوم و مراجعه بی‌مورد به جایگاه‌های عرضه بنزین وجود ندارد.

به گفته مسئولان وزارت نفت، اکنون بیشتر جایگاه های سوخت کشور وارد مدار شده اند و مابقی نیز به زودی وارد مدار خواهند شد و ظرف حداکثر ۴۸ ساعت این مشکل فنی به طور کامل رفع خواهد شد و جایگاه های سوخت بنزین به روال عادی سرویس‌ دهی خواهند کرد.

تداوم بازگشت جایگاه های سوخت به مدار توزیع در استانها

بر اساس گزارش های رسیده از استان قزوین، بیشتر جایگاه‌های عرضه سوخت بنزین در این استان به صورت دستی وارد مدار فعالیت شده اند و پیش بینی می شود مشکل فنی ایجاد شده در این مکان‌ها حداکثر تا ۴۸ ساعت آینده به طور کامل مرتفع شود.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قزوین گفت: ۷۲ جایگاه عرضه سوخت در این استان فعال است و تا پایان وقت امروز نیز تلاش داریم تا مابقی جایگاه‌ها را وارد چرخه فعالیت کنیم.

مدیرکل امور امنیتی و انتظامی استانداری خراسان رضوی نیز در این باره گفت: در حال حاضر فقط برخی از جایگاه های عرضه بنزین در مشهد در بخش نرم افزاری مشکل پیدا کرده‌اند و هم اکنون مشکلی در سایر جایگاه های بنزین شهرستانهای استان نیست.

مدیر روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی هم در خبری عنوان کرد: فعالیت ۱۶ جایگاه عرضه سوخت استان با کارت هوشمند سهمیه‌ای از سرگرفته شده و این فرایند در بقیه جایگاههای ارائه سوخت نیز در حال انجام است. 

تداوم بازگشت جایگاه های سوخت به مدار توزیع در استانها

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه لرستان در این باره گفت : فعالیت ۷۰ جایگاه عرضه بنزین در این استان از سرگرفته شده و روند سوخت گیری به حالت عادی بازگشته است.

پیمان بهرامی افزود: بنزین مورد نیاز شهروندان بین ۸۰ درصد جایگاه‌های لرستان توزیع شد و پس از اختلال در فعالیت سامانه هوشمند جایگاه های عرضه سوخت، اکنون عرضه بنزین در جایگاه های سوخت روال عادی دارد.

بر اساس اعلام مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی استان کرمانشاه ، ۷۵ درصد جایگاه‌های سوخت استان فعال هستند و روند سوخت رسانی به خودروها در آنها جریان دارد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان نیز گفت: پس از قطع ارتباط سامانه هوشمند جایگاه ها با مرکز در یک اقدام فوری ١۴ تیم تخصصی از کارشناسان سامانه هوشمند به نقاط مختلف استان اعزام شدند که موفق شدند تا صبح چهارشنبه  ۶۴درصد پمپ بنزین ها را به مدار خدمت بازگردانند.

فضل الله اکبری افزود:هم اکنون ۱۰۵جایگاه از مجموع ۱۶۴پمپ بنزین استان در حال خدمت رسانی هستند که با تلاش بی وقفه کارکنان و متخصصان منطقه هرمزگان همه جایگاه های عرضه سوخت استان بتدریج به عرصه سوخت‌رسانی و خدمت  به مردم بازمی‌گردند.

بر اساس گزارش رسیده از گرگان، معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان با اشاره به استمرار تلاش‌ها برای حل کامل وقفه به وجود آمده در عرضه جایگاه سوخت بنزین گفت: در زمان حاضر ۱۸ درصد جایگاه های سوخت این استان بنزین عرضه می کنند.

بر اساس اعلام  مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس ، با ذخیره سازی مناسب سوخت و همچنین راه اندازی بیش از ۶۰ درصدی جایگاه‌ها، فرایندسوخت رسانی در این استان پس از اختلال روز سه‌شنبه شتاب گرفت.

اسداله طاهری با اشاره به اختلال پیش آماده در بخشی از سامانه هوشمند در جایگاه‌های سوخت‌ شیراز و شهرستان ها به ایرنا گفت: از  ۲۹۶ باب جایگاه عرضه سوخت مایع (بنزین و نفت گاز ) در سطح استان تاکنون بیش از ۱۸۰ باب فعال و درحال ارائه خدمات به مردم استان‌ هستند و مابقی جایگاه ها بزودی راه اندازی می شوند.

بررسی میدانی خبرنگار ایرنا از جایگاه های سطح مرکز استان خراسان شمالی نیز نشان می دهد عرضه سوخت در شهر بجنورد در آرامش در حال انجام است.

هرچند سوخت گیری به صورت دستی سبب ایجاد صف در برخی از جایگاه های شهر بجنورد شده اما وضعیت عادی و آرام است در برخی از جایگاه ها شمار خودروهای در انتظار سوخت گیری به ۱۰ تا ۱۲ دستگاه می رسد اما در بسیاری از جایگاه ها تعداد رانندگان در انتظار کمتر است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام نیز با تشریح اقدامات برای بازگشت جایگاه‌های سوخت به شرایط عادی گفت: تاکنون (زمان مخابره خبر) تعداد ۲۱ جایگاه به صورت دستی در مدار قرار گرفته و فعال شده است و این روند برای سایر جایگاه‌ها نیز ادامه دارد.

علی اصغر چاغروندی با اشاره به اختلال ایجاد شده در شبکه سوخت هوشمند در سراسر کشور و استان مرزی ایلام افزود: روند فعال‌سازی جایگاه‌ها بتدریج تا فعال‌ شدن تمامی جایگاه‌ها در این استان ادامه دارد.

در البرز آنطور که شواهد نشان می دهد، با فعال سازی ۸۰ درصد جایگاه های سوخت استان گردشگری و پرترافیک این استان موجب شد تا نگرانی ها درخصوص عرضه سوخت در این استان کاهش یافته و خدمات دهی جایگاه ها به حالت عادی بازگردد.

تلاش به موقع کارشناسان فنی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان البرز موجب شد تا حداقل ۵۰ درصد جایگاه‌های سوخت استان تا ساعت حدود ۱۴ دیروز به مدار فعالیت بازگردند.

خبرنگار ایرنا در خراسان جنوبی نیز خبر داده است که پس از فعال‌سازی ۷۶ درصد جایگاه‌های سوخت این استان برای عرضه بنزین با نرخ دوم امروز (چهارشنبه) سه جایگاه سوخت نیز به حالت عادی بازگشت و امکان عرضه بنزین سهمیه‌ای در آنها وجود دارد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی آذربایجان‌شرقی نیز با اشاره به اختلال سوخت گیری با کارت سوخت اعلام کرده است: ۱۷۳ جایگاه سوخت در این استان دچار مشکل شده بود که ۱۳۰ جایگاه از این تعداد به مدار بازگشتند و حتی ۲۰ جایگاه نیز به عرضه سوخت بنزین سهمیه‌ای می‌پردازند.

مدیر روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان هم به خبرنگار ایرنا گفته است: حدود ۶۰ درصد جایگاه های سوخت بنزین در استان تا ظهر چهارشنبه فعال خواهند شد و تا پایان امشب تعداد بیشتری از جایگاه‌ها به چرخه فعالیت باز می‌گردند.

از استان چهارمحال و بختیاری نیز گزارش شده که اکنون ۸۸ درصد جایگاه‌های سوخت این استان فعال شده است و مشکلی در خصوص عرضه بنزین با نرخ آزاد وجود ندارد و به گفته مسوولان سامانه‌های هوشمند نیز از امروز چهارشنبه وارد مدار می‌شود.

سرپرست شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه چهارمحال و بختیاری گفته است که از مجموع ۵۵ جایگاه سوخت در استان، پنج جایگاه به سامانه هوشمند متصل شده است و ۶ جایگاه نیز در نوبت اتصال قرار دارد.

مدیر شرکت پخش و توزیع فرآورده های نفتی منطقه کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: هم اکنون ۹۵درصد جایگاههای سوخت این استان به مدار توزیع برگشته و در برخی از این جایگاهها نیز بنزین دو نرخی عرضه می‌شود.

سالار خشائی اظهار داشت: از ۳۵ جایگاه سوخت  استان کهگیلویه و بویراحمد تعداد ۳۲ مورد فعال شده اند  و در سه جایگاه آن هم بنزین به صورت دو نرخی و مابقی آن به صورت دستی و تک نرخی (سه هزارتومانی) عرضه می شود.

مدیر روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی بوشهر نیز در این باره  گفت: در زمان حاضر ۵۵ جایگاه‌ سوخت این استان به مدار فعالیت و توزیع سوخت به صورت دستی و با نرخ آزاد بازگشته است.

از استان مرکزی گزارش رسیده که پس از بررسی‌های میدانی از ساعات اولیه اختلال در سوختگیری در جایگاه‌های مختلف این استان و به خصوص اراک، کارشناسان فنی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی این استان وارد عمل شدند و توانستند به صورت تدریجی مشکل ایجاد شده را مدیریت کنند.

استاندار مرکزی در مورد مشکلات جایگاه‌های سوخت که از روز گذشته به صورت سراسری بروز کرده، عنوان داشت: ۹۷ جایگاه سوخت در استان مرکزی فعالیت می‌کنند که روز گذشته با اختلال مواجه شدند و بلافاصله دستگاه‌های متولی و اعضای شورای تامین برای مدیریت شرایط پای کار آمدند و شرایط به بهترین نحو ممکن مدیریت و کنترل شد.

سرپرست روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم نیز با اشاره به وجود ۶۳ جایگاه عرضه سوخت بنزین در استان گفت: ۴۷ باب جایگاه عرضه بنزین درقم راه اندازی شده‌است.

محمد حسین گلاب در مورد آخرین وضعیت جایگاه‌های سوخت استان اظهار داشت: از ۶۳ جایگاه فعال عرضه فرآورده مایع درقم، تعداد ۴۷ جایگاه راه‌اندازی شده‌است.

وی با اشاره به تلاش همه جانبه مسئولان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برای راه‌اندازی تمام جایگاه‌های سوخت کشور افزود: هم اکنون بیش از ۷۵ درصد جایگاه‌های استان فعال است که قصد داریم تا پایان روز جاری تمام جایگاه‌ها را راه‌اندازی نماییم.

بر اساس اعلام استاندار همدان ،با تلاش نیروهای شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، امکان عرضه بنزین یارانه ای به قیمت هزار و ۵۰۰ تومان با استفاده از کارت سوخت در جایگاه‌های عرضه سوخت مایع شهر همدان فراهم شد.

علیرضا قاسمی فرزاد گفت: از ساعت یک بامداد امروز روند برخط کردن نازل های سوخت رسانی آغاز شده است و اکنون جایگاه های رسالت و آزادی در شهر همدان بنزین یارانه ای با قیمت مصوب یک هزار و ۵۰۰ تومانی عرضه می کنند.

همچنین مدیر روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد به خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون در ۷۴ جایگاه عرضه سوخت استان به خودروها خدمات ارایه می‌شود.

محمدرضا جلالی با بیان اینکه ۱۳ گروه در حال فعال کردن جایگاه های سوخت استان هستند از افزایش تعداد جایگاه های عرضه کننده سوخت در ساعات آتی خبرداد و افزود: تا زمان رفع مشکلات نرم افزاری، سوخت بنزین با نرخ آزاد هر لیتر سه هزار تومان توزیع می شود.

۴۵ جایگاه‌ سوخت جنوب آذربایجان‌غربی هم تا ساعت ۱۴ امروز در مدار توزیع قرار گرفته است که به گفته مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه میاندوآب، این ۴۵ جایگاه سوخت به صورت دستی فعال و وارد مدار توزیع شده و تلاش می شود به تدریج سامانه هوشمند تمام جایگاه ها نیز فعال شود.

همزمان با سایر مراکز استانی از زنجان هم خبر رسید که از سه شنبه شب تا ظهر امروز / ۵ آبان/ با تلاش‌های انجام شده، ۹۷ درصد جایگاه‌های عرضه سوخت در استان زنجان به روند فعالیت عادی بازگشتند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان نیز در این رابطه گفت: تا ظهر امروز / چهارشنبه/، ۵۸ جایگاه از ۶۰ جایگاه عرضه بنزین در استان فعالیت عادی خود را از سر گرفتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha