فعالیت ۷۶ درصد جایگاه‌های سوخت در خراسان‌ جنوبی

بیرجند - ایرنا - پس از فعال‌سازی ۷۶ درصد جایگاه‌های سوخت استان خراسان جنوبی برای عرضه بنزین با نرخ دوم امروز (چهارشنبه) سه جایگاه سوخت نیز به حالت عادی بازگشت و امکان عرضه بنزین سهمیه‌ای در آنها وجود دارد.

به گزارش ایرنا بلافاصله پس از ایجاد اختلال در سامانه هوشمند سوخت از ظهر روز گذشته (سه‌شنبه) تلاش کارشناسان فنی و کارکنان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی برای فعال کردن جایگاه‌های سوخت به‌صورت دستی برای عرضه بنزین با قیمت آزاد آغاز شد و ساعاتی بعد ۱۸ جایگاه سوخت در سراسر استان برای عرضه سوخت با نرخ دوم در دسترس مردم قرار گرفت.

روند فعال‌سازی جایگاه‌های سوخت همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی نیز ادامه یافت و اگرچه اختلال بوجود آمده باعث تراکم مراجعه‌کنندگان و خودروها در پمپ بنزین‌ها شد اما مردم با صبوری توانستند بنزین مورد نیاز را از عصر دیروز با نرخ دوم دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که در حال حاضر ۵۶ جایگاه سوخت استان خراسان جنوبی فعال شده است.

قربانعلی مردانی افزود: تمامی جایگاه‌های سوخت استراتژیک و پایه استان اکنون فعال است و روند عرضه بنزین با نرخ دوم انجام می‌شود.

وی با رد شایعات مربوط به قیمت یا ذخیره بنزین تصریح کرد: مشکلی در تامین سوخت نداریم و سوخت به اندازه کافی در استان موجود است.  

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی امروز (چهارشنبه) به خبرنگار ایرنا گفت: سه جایگاه سوخت در استان نیز به حالت عادی بازگشت و امکان عرضه بنزین با نرخ دوم و سهمیه‌ای در آنها فراهم شده است.

وی افزود: جایگاه ابراهیمی در میدان امام خمینی (ره) بیرجند، جایگاه جانبازان در خیابان مدرس و جایگاه کرمانی در آرین شهر شهرستان قاینات از ساعت ۲ بامداد امروز به‌صورت آنلاین هر دو نوع بنزین سهمیه‌ای و نرخ دوم را به مردم عرضه می‌کنند و این تعداد به‌تدریج افزایش می‌یابد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی گفت: همچنین سه جایگاه برای بازگشت به حالت عادی و اتصال به سامانه هوشمند سوخت در نوبت تایید نهایی قرار دارند که جایگاه‌های هامون و معصومیه شهر بیرجند و جایگاه مطهری شهر طبس هستند و تا ۲ ساعت دیگر به حالت عادی بازخواهند گشت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر امکان عرضه بنزین با نرخ دوم در ۷۶ درصد جایگاه‌های سوخت خراسان جنوبی وجود دارد گفت: در شهرستان فردوس ۹۳ درصد جایگاه‌ها، طبس ۸۰ درصد، نهبندان ۷۸ درصد، قاینات ۶۶ درصد و ناحیه مرکزی بیرجند ۷۰ درصد جایگاه‌ها امکان عرضه بنزین را دارند.

مردانی بیان کرد: روز گذشته در تمامی جایگاه‌ها همکاران ما در شرکت نفت به‌صورت حضوری جایگاه‌ها را از حالت آنلاین به آفلاین برای عرضه بنزین با نرخ دوم تبدیل کردند و با توجه به پهناور بودن استان خراسان جنوبی کار سختی بود که با تلاش جهادی کارکنان مجموعه تا ساعت ۲ تا ۳ بامداد امروز این کار ادامه داشت.

وی افزود: در صورتی که شرایط به روال عادی برگردد، باید تمامی جایگاه‌ها را مجددا به‌صورت حضوری از آفلاین به آنلاین تبدیل کنیم و تهران بر روی مدار ما این سامانه‌ها را تایید نهایی کند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی گفت: مجموع جایگاه‌های سوخت استان ۹۳ جایگاه است که تاکنون همه جایگاه‌های پایه و استراتژیک برای عرضه بنزین با نرخ دوم راه‌اندازی و فعال شده است.

وی افزود: جایگاه‌های باقیمانده در روستاهای کم‌جمعیت قرار دارند که آفلاین کردن آنها امکانپذیر نبود و تلاش ما این است که به‌صورت یک دفعه‌ای به شرایط عادی برگردند.

بررسی‌های میدانی خبرنگار ایرنا حاکی است در شهر بیرجند جایگاه‌های سوخت از جمله قاسمی،  معصومیه،  سالاری،  چمران،  شعله،  جانبازان، مشعل،  شهدا، هامون، طوس و ولیعصر فعال هستند و عرضه بنزین به مردم در حال انجام است.

پیش از ظهر روز گذشته (سه‌شنبه) اختلال در سامانه هوشمند سوخت باعث ایجاد صف‌های طولانی و تراکم خودروها در پمپ‌های بنزین‌ سراسر کشور شد اما به فاصله کمی، مسوولان با دستی و آفلاین کردن سامانه هوشمند سوخت، آنها را به مدار توزیع بازگرداندند.

بنابر اعلام مسوولان حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت باعث ایجاد اختلال و وقفه در عرضه سوخت در پمپ بنزین‌های کشور شد و با تلاش کارشناسان فنی عصر روز سه‌شنبه فعالیت تعدادی از پمپ بنزین‌ها در کشور آغاز شد و این روند تا رفع کامل اختلال ادامه دارد.

بر این اساس جایگاه‌های عرضه سوخت با دو نرخ سهمیه‌ای و آزاد به‌تدریج افزایش خواهد یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha