امیرحسین زارع مدال طلای جهانی خود را به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد

مشهد- ایرنا- امیرحسین زارع، قهرمان سنگین وزن کشتی آزاد کشورمان، نخستین مدال طلای جهانی خود را به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد.

به گزارش روز سه شنبه آستان قدس رضوی، در مراسمی که با حضور مالک رحمتی قایم مقام تولیت آستان قدس رضوی و علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی برگزار شد امیرحسین زارع قهرمان وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد، مدال طلای خود که مهرماه امسال در مسابقات جهانی کشتی آزاد کسب کرده بود را به آستان حضرت رضا(ع) اهدا کرد.

بنا بر این گزارش، زارع پس از کسب مدال طلای مسابقات جهانی گفته بود که "لایق موزه امام رضا(ع) فقط طلاست و من در بازگشت به ایران، مدال طلای جهانم را به مشهد خواهم برد تا ضمن زیارت امام رضا(ع)، این مدال را تقدیم موزه حرم ایشان کنم".

قایم مقام تولیت آستان قدس رضوی در  دیدار با این قهرمان کشورمان ضمن تبریک این موفقیت جهانی به زارع، اهدای مدال به موزه آستان قدس توسط ورزشکاران را نشانه‌ای از ارادت آنها به حضرت رضا(ع) دانست و گفت: بزرگ‌ترین افتخار ما و همه مردم ایران این است که زیر سایه امام هشتم(ع) زندگی می‌کنیم و وظیفه داریم به هر شکل و میزانی که در توانمان هست، شکرانه این نعمت را به جای آوریم.

مالک رحمتی افزود: بزرگ‌ترین افتخار همه ما نوکری اهل بیت(ع) است و ورزشکاران و قهرمانان عزیز ما همچون امیرحسین زارع نیز با اهدای مدال‌های قهرمانی خود به موزه آستان قدس رضوی، بر این افتخار مهر تایید می‌زنند و دلبستگی خود را ثابت می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha