بودجه سال آینده باید بر مبنای آمایش سرزمین تدوین شود

تهران- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه بودجه سال آینده باید به طور دقیق بر مبنای آمایش سرزمین تدوین شود، تاکید کرد که کاهش تورم، نتیجه استفاده نکردن از پول پر قدرت است.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از سازمان برنامه و بودجه، مسعود میرکاظمی در نشستی با معاونین پارلمانی وزارت‌خانه‌ها افزود: توجه به آمایش سرزمین نشان می‌دهد که توازن در توسعه دچار بی‌عدالتی شده است. 

وی افزود: توسعه باید متعادل و مبتنی بر آمایش سرزمین و پتانسیل ها باشد که این مهم در برنامه هفتم توسعه و بودجه سال ۱۴۰۱ در دستور کار قرار دارد و بنابراین لازم است بودجه سال آینده به طور دقیق بر مبنای آمایش سرزمین تدوین شود.

میرکاظمی گفت: در بودجه سال آینده تمرکز بر ظرفیت‌های خالی است و اولویت با واحدهایی است که ظرفیت خالی دارند یا تعطیل شده اند.

رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: بودجه سال آینده ساده، قابل کنترل، قابل نظارت و تضمین کننده شاخص های کلان اقتصادی با حداقل ردیف دستگاهی و برنامه ای خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: انضباط مالی باید از سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و وزارت اقتصادی شروع شود و تا پایین ترین دستگاه دولتی که فعالیت اقتصادی می کند تسری پیدا کند.

معاون رییس جمهوری تصریح کرد: تغییر ضروری است البته این تغییرات شروع شده است باید مشکلات مردم حل و به سمت عدالت حرکت شود. همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید فرمودند در هر برنامه ای باید پیوست عدالت وجود داشته باشد.

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha