خشکسالی در خراسان جنوبی قاچاق دام را افزایش داد

بیرجند - ایرنا - دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی علت اصلی افزایش قاچاق دام در این استان را تشدید خشکسالی در سال جاری و نبود توان نگهداری دام توسط دامداران و عشایر عنوان کرد.

هادی یوسفی‌پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشتر دام کشف شده در خراسان جنوبی دام بومی است که بدون مجوز به سمت استان سیستان و بلوچستان حمل شده، البته دام غیربومی قاچاق هم کشف کرده‌ایم.

وی بیان کرد: در ۶ ماه نخست امسال ۲ هزار و ۶۲ راس دام سبک و ۱۲۷ راس دام سنگین در خراسان جنوبی کشف شد که کشف دام سنگین نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۶۸ درصد و تعداد دام سبک ۷۲ درصد رشد داشته است.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی گفت: همچنین از ابتدای امسال ۲۷۳ هزار و ۳۶۱ لیتر انواع فرآورده‌های نفتی قاچاق در خراسان جنوبی کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۱ درصد رشد دارد، در این مدت کشف انواع مواد خوراکی و البسه هم بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

وی افزود: ۱۱ هزار و ۷۴۸ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی و ۴۲۱ دستگاه لوازم خانگی در استان کشف شده که به ترتیب ۵۱ و ۴۰ درصد افزایش داشته است.

یوسفی‌پور اظهار داشت: در این مدت هزار و ۶۲۲ دستگاه لوازم یدکی خودرو، ۱۶۰ فقره انواع تجهیزات رایانه‌ای، ۲۹ هزار و ۸۴۵ پاکت سیگار، هشت هزار و ۳۱۹ ثوب البسه، ۶۴ کیلوگرم انواع توتون و تنباکو نیز کشف شده است.

وی گفت: در مجموع نیمه نخست امسال هزار و ۷۴۵ پرونده قاچاق کالا در استان خراسان جنوبی تشکیل شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد افزایش دارد.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی افزود: از ابتدای امسال هزار و ۴۹۴ نفر متهم به قاچاق کالا و ارز در این استان دستگیر شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: ارزش ریالی پرونده‌های قاچاق کالا که امسال در استان کشف شده، ۲۲ میلیارد و ۹۱۹ میلیون تومان است که هشت درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha