دسترسی مردم به عدالت با توسعه فناوری‌های نوین آسان می‌شود

تهران - ایرنا - دادستان تهران بر لزوم رفع مشکلات موجود در زمینه برقراری ارتباط سیستمی دوایر نظارتی دادستانی تهران با زندان‌ها و حوزه‌های قضایی تاکید کرد و گفت:‌ دسترسی مردم به عدالت با توسعه فناوری‌های نوین آسان می‌شود.

به گزارش ایرنا از دادسرای عمومی و انقلاب تهران، دکتر علی القاصی مهر روز سه شنبه در جلسه ای که به منظور رفع مشکلات موجود در زمینه برقراری ارتباط سیستمی دوایر نظارتی دادستانی تهران با زندان ها و حوزه های قضایی برگزار شد با تاکید بر ضرورت توسعه فناوری های نوین در دوایر نظارت بر زندان ها بیان کرد: در این راستا ضروری است مشکلات موجود در این حوزه توسط کارشناسان فنی مرکز فناوری اطلاعات بررسی و حداکثر ظرف یک هفته مشکلات موجود رفع شود.

وی همچنین خواستار برگزاری جلساتی هر ۱۵ روز یکبار برای پیگیری اجرای مصوبات و سایر مشکلات مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات شد و تاکید کرد: استفاده از تکنولوژی، کاهش اطاله دادرسی و ارتقاء کارایی قوه قضاییه و افزایش دقت و شفافیت در رسیدگی‌ های قضایی را به همراه دارد.

دادستان تهران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه همه این اقدامات برای آسان‌تر کردن دسترسی مردم به عدالت است، گفت: باید متناسب با سرعت پیشرفت تکنولوژی در جهت به روزرسانی و کارآمدسازی فرایندهای رسیدگی گام برداشت.

در این جلسه که به منظور رفع معضلات حوزه فناوری اطلاعات دوایر نظارت دادستانی بر زندان های استان تهران و حل اختلالات موجود در ارتباط سیستمی دوایر نظارت با واحدهای قضایی و زندان ها برگزار شد، احمد رحمانیان معاون اول دادستان، تورک معاون دادستانی در حقوق عامه، حجت الاسلام فیروزجایی معاون دادستان در امور زندان ها و کاظمی فرد رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و معاونین ذیربط و مدیران اداره کل زندان های استان تهران حضور داشتند.

پس از طرح معضلات و مشکلات با توجه به ضرورت رفع سریع و به موقع مسائل راهکارهای لازم برای توسعه فناوری های نوین در فرایند قضایی و جلوگیری از اطاله دادرسی، لزوم تسریع در بهره مندی زندانیان واجد شمول از تسهیلات الکترونیک و فعال شدن دفاتر خدمت قضایی الکترونیک مستقر در زندان ها بررسی و تصمیماتی در این رابطه اتخاذ شد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha