تنها ۱۰۳ هزار نوآموز در طرح سنجش سلامت تحصیلی نوبت‌گیری کردند

تهران - ایرنا - رییس سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی گفت: در سال جاری سنجش ۶۰۰ هزار نوآموز پیش‌دبستانی هدف‌گذاری شده است  که با وجود مشکلات سامانه سیدا برای ثبت‌نام ، تاکنون ۱۰۳ هزار نوآموز در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوبت‌گیری شده‌اند. 

سیدجواد حسینی در نشست مشترک با معاونت آموزش ابتدایی، مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی و انجمن اولیاء و مربیان بر لزوم اطلاع‌رسانی و اقناع والدین و مربیان پیش‌دبستانی جهت ثبت‌نام نوآموزان پیش‌دبستانی در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی تاکید کرد و افزود: سنجش این نوآموزان در ۴۷۱ پایگاه سنجش در سراسر کشور در حال انجام است و فعالیت این پایگاه‌ها تا اواخر آذر ادامه دارد. 

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی؛ حسینی با بیان اینکه سنجش پیش‌دبستانی‌ها از سال ۱۳۹۴ آغاز شده است گفت: باتوجه‌ به هدف‌گذاری سنجش ۶۰۰ هزار نوآموز پیش‌دبستانی برای سال جاری، لزوم اطلاع‌رسانی و اقناع خانواده‌ها و مدیران پیش‌دبستانی‌ها با رویکرد تهییجی و از روش‌های مختلف ضروری است. 

وی اظهار داشت: تولید بسته اطلاع‌رسانی ویژه والدین و مدیران مراکز پیش‌دبستانی با نظارت معاونت آموزش ابتدایی و سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی و توزیع گسترده آن از طریق روابط‌عمومی وزارت، برگزاری نشست خبری، استفاده از ظرفیت ماهنامه پیوند، استفاده از ظرفیت انجمن‌های اولیاومربیان باهدف اطلاع‌رسانی به اولیا و استفاده از ظرفیت صداوسیما و شبکه شاد ازجمله راه‌های اطلاع‌رسانی این برنامه است. 

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: گزارشی از برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی سال ۱۴۰۰ برای ارسال به دولت و کمیسیون آموزش مجلس نیز تهیه خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha