آخرین اطلاعات از بازگشت شرایط عادی به جایگاه‌های سوخت کرمان

کرمان - ایرنا - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمان با تشریح اقدامات برای بازگشت جایگاه های سوخت به شرایط عادی گفت: تاکنون (زمان مخابره خبر)تعداد ۶۰ جایگاه به صورت دستی در مدار قرار گرفته است و این روند برای سایر جایگاه ها ادامه دارد.

سیدباقر نورالدینی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اختلال ایجاد شده در شبکه سوخت هوشمند در سراسر کشور و استان پهناور کرمان افزود: روند فعال سازی جایگاه ها بتدریج تا فعال‌سازی تمامی جایگاه‌ها در این استان ادامه دارد.

وی اظهار داشت: استان کرمان دارای ۲۷۷ جایگاه عرضه فرآورده نفتی بنزین و نفت گاز است که این جایگاه‌ها از ظهر امروز پس از ایجاد مشکل در شبکه سوخت هوشمند از مدار خارج شدهد و همین امر موجب غیرفعال شدن آنها شد.

مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه کرمان پیش بینی کرد تا چند ساعت آینده تمامی جایگاه‌های عرضه فرآورده نفتی در منطقه کرمان به مدار برگردند و سوخت گیری بتدریج عادی شود.

به گزارش خبرنگاران ایرنا از سطح شهر کرمان غیرفعال شدن چندساعته جایگاه های سوخت سبب ازدحام و تشکیل صف مقابل جایگاه ها شده بود؛ این صف در مقابل برخی جایگاه ها که به مدار فعالیت بازگشته اند نیز تشکیل شده است و جایگاه داران درحال هدایت خودروها و خدمات رسانی و کاهش صف های جلو جایگاه هستند.

براساس پیگیری ها علت اختلال ایجاد شده در سامانه سوخت‌گیری در پمپ بنزین‌ها ناشی از حمله سایبری گزارش شده و کارشناسان فنی در حال رفع مشکل هستند.

برخی افراد در فضای مجازی به بهانه بروز اختلال در فعالیت جایگاه های سوخت برخی شایعه ها ازجمله احتمال گرانی بنزین را جریان سازی کرده بودند که وزیر کشور شایعه گرانی بنزین را رد و بر این نکته تاکید کرد که هیچ برنامه ای برای گرانی بنزین وجود ندارد لذا مردم هیچ نگرانی نداشته باشند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha