کومان: اتفاقی که پس از ال‌کلاسیکو افتاد ریشه تربیتی دارد

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال بارسلونا درخصوص احاطه شدن توسط هواداران این تیم پس از شکست در ال‌کلاسیکو، این اتفاق را مشکلی اجتماعی و تربیتی خواند و از ارائه توضیحات بیشتر در این باره طفره رفت.

به گزارش ایرنا، «رونالد کومان» پس از شکست یکشنبه شب بارسا برابر رئال مادرید در نیوکمپ، توسط هواداران آبی‌اناری‌ها احاطه شد و مورد فحاشی و حملات لفظی تندی قرار گرفت؛ این در حالی بود که هیچ نیروی امنیتی برای محافظت از وی وجود نداشت.

مرد هلندی در رابطه با این موضوع به ارائه توضیحات پرداخت و ترجیح داد تا رویکردی دیپلماتیک را در این باره اتخاذ کند.

وی در نشست خبری امروز(سه‌شنبه) پیش از دیدار بارسا برابر رایووایکانو گفت: درست است که از اتفاقی که رخ داد و لحظه‌ای که در خودرو نشسته بودم، احساس خوبی ندارم اما هواداران را دوست دارم و آنها به خوبی از این موضوع مطلع هستند. در جایی که باید باشم، هستم و می‌خواهم از بودن در این جایگاه لذت ببرم. اهمیتی ندارد که هشت سال بمانم، سه ماه بمانم یا یک سال دیگر؛ در هر صورت از بودن اینجا لذت می‌برم.

وی در ادامه در خصوص احاطه شدن توسط هواداران اظهار داشت: فکر نمی‌کنم راه حلی وجود داشته باشد. از نظر من، این اتفاق یک مشکل اجتماعی است. آنها یا هواداران بارسا هستند و یا افرادی هستند که وقتی پای تحصیلات و تربیت به میان می‌آید، مشکلاتی دارند. آنها قوانین و ارزش‌ها را نمی‌شناسند. جو ورزشگاه حتی زمانی که بازی دو بر صفر بود، باز هم برعکس جریان بازی بود. بنابراین نباید به چنین افرادی زیاد توجه کنید. 

کومان افزود: ویدئو و فایل‌های صوتی آن اتفاق موجود است؛ شاید اینطور به نظر برسد که این اتفاق فقط برای من رخ داد اما اتفاقی مشابه برای بسیاری از بازیکنان و خانواده‌هایشان رخ داده است. شاید برای من به عنوان کسی که مسوول است، اتفاقی که رخ داد اغراق‌آمیزتر بود. این اتفاق حتی برای «کارلس پویل» هم رخ داده است. در چنین شرایطی نمی‌توانید خیلی راحت مثل بقیه زمین را ترک کنید. باید راه‌حلی برای این اتفاق پیدا شود زیرا این موضوع یک مشکل اجتماعی است. 

قرارداد «عثمان دمبله» در بارسلونا تابستان سال آینده منقضی می‌شود و مرد فرانسوی با بارسا برای قراردادی جدید به توافق نرسیده است.

کومان در این باره نیز گفت: مهم‌ترین موضوع این است که ما می‌خواهیم که او با ما بماند. او بازیکنی کلیدی و باکیفیت است. هدف ما تمدید قرارداد است اما اگر او قصد تمدید نداشته باشد، موضوع دیگری است. 

«سرخیو آگوئرو» در دقیقه ۹۷ ال‌کلاسیکو تک گل‌ بارسا را به ثمر رساند و تلخی شکست را کاهش داد اما هنوز برای حضور ۹۰دقیقه‌ای در زمین آماده نیست.

مرد هلندی در رابطه با وی نیز اظهار داشت: او برای ۹۰ دقیقه آمادگی ندارد اما برای حضور در ترکیب اصلی یا حضور یک‌نیمه‌ای آماده است. همگی در مورد مصدومان نگران هستیم. سعی داریم شرایط را آنالیز کنیم تا بازیکنان رفته رفته بهبود پیدا کنند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha