عرضه بنزین با نرخ دوم در ۱۸ جایگاه سوخت خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی گفت: ۱۸ جایگاه سوخت استان به‌صورت دستی برای عرضه بنزین با نرخ دوم فعال شده و این تعداد در حال افزایش است.

قربانعلی مردانی عصر سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به محض ایجاد اختلال در سامانه کارت هوشمند سوخت تلاش کردیم که عرضه سوخت خارج از سامانه به نرخ دوم و قیمت آزاد را فعال کنیم و تاکنون ۱۸ جایگاه سوخت در سراسر استان برای عرضه سوخت با نرخ دوم فعال شده است.

وی عنوان کرد: از این تعداد ۱۱ جایگاه در شهر بیرجند، ۲ جایگاه در شهرستان قاینات، سه جایگاه در شهرستان طبس، یک جایگاه در فردوس و یک جایگاه در نهبندان فعال شده و عرضه سوخت در حال انجام است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی گفت: در خراسان جنوبی مشکلی به لحاظ موجودی بنزین و فرآورده‌های نفتی نداریم و درخواست ما از مردم این است تا رفع مشکل کامل سامانه صبوری کنند و با مجموعه ما همکاری داشته باشند.

وی افزود: همکاران ما به‌صورت پیوسته در حال تلاش برای رفع مشکل هستند و سعی خواهیم کرد تا ساعت ۱۸ امروز در ۸۰ درصد جایگاه‌های سوخت استان به‌صورت دستی عرضه بنزین با نرخ دوم امکانپذیر شود.

پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) اختلال در سامانه هوشمند سوخت باعث ایجاد صف‌های طولانی و تراکم خودروها در پمپ‌های بنزین‌ سراسر کشور شد اما به فاصله کمی، مسوولان با دستی و آفلاین کردن سامانه هوشمند سوخت، آنها را به مدار توزیع بازگرداندند.

اختلال در سامانه هوشمند سوخت باعث شد کارت‌های سوخت در سامانه شناسایی نشود و دریافت بنزین با مشکل مواجه باشد که کارشناسان فنی در حال رفع مشکل هستند و روند سوخت‌گیری در پمپ‌های بنزین‌ به حالت عادی بازخواهد گشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha