۴ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۱۸
کد خبرنگار: 2279
کد خبر: 84518810
منبع: با مشارکت سایت راهنمای همشهری | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source
۰ نفر

برچسب‌ها

چه زمان وقت مناسب برای خرید خانه در تهران است؟

وقت مناسب برای خرید خانه در تهران برای هر فرد متفاوت است و هر شخص متناسب با بودجه‌ای که در اختیار دارد می‌تواند نسبت به خرید خانه اقدام کند. بسیاری از کسانی که به دنبال خرید خانه هستند از چند سال قبل پس انداز خود را آغاز کرده تا بتوانند متناسب با بودجه خود یک خرید موفق داشته باشند.

با نگاه به ماهیت خریداران بازار مسکن می‌توان گفت که خریداران ملک به دو دسته کلی تقسیم بندی می‌شوند. دسته اول شامل کسانی هستند که ملک را برای استفاده شخصی خریداری می‌نمایند و دسته دوم برای سرمایه‌گذاری اقدام به این کار می‌نمایند. شاید به جرات بتوان گفت که یک سوال مشخص در ذهن این دو دسته وجود دارد و آن هم این است که چه زمان وقت مناسب برای خرید خانه در تهران است.

بازار مسکن به مانند سایر بازارهای مالی، دارای فراز و نشیب‌های مختلف است که باعث می‌شود تا هر فرد برای رسیدن به اهداف خود از یک استراتژی مناسب استفاده نماید. ما در این مقاله می‌خواهیم به المان‌های تاثیرگذار در خرید مسکن اشاره داشته باشیم.

بهترین زمان برای خرید ملک چه زمانی است؟

می‌توان گفت که جواب این سوال برای هر فرد متفاوت است و هر شخص متناسب با بودجه‌ای که در اختیار دارد می‌تواند نسبت به خرید خانه اقدام نماید. بسیاری از کسانی که به دنبال خرید خانه برای استفاده شخصی هستند از چند سال قبل پس انداز خود را آغاز کرده تا بتوانند متناسب با بودجه خود یک خرید موفق داشته باشند.

بررسی دوره‌های مختلف مسکن

طبق بررسی آمارهای گذشته می‌توان دریافت که بازار مسکن در ایران دارای ۴ دوره مختلف است که هر دوره شرایط مخصوص به خود را دارد. خریداران چه کسانی که به دنبال خرید شخصی هستند و چه افرادی که سعی در سرمایه گذاری دارند، با بررسی دوره‌های زیر می‌توانند بهترین زمان خرید خانه را شناسایی کنند:

دوره رکود بازار مسکن

شاید برخی از افراد با تصور این که دوره رکود بازار مسکن بهترین زمان برای خرید است، اقدام به این کار می‌نمایند اما تجربه نشان داده است که این دوره از افت کمی به نسبت دورهای دیگر برخوردار است و ممکن است پس از یک رکود کوتاه، روند صعودی به خود بگیرد. کسانی که برای خرید شخصی ملک، اقدام به پس انداز کرده‌اند، با خرید در این دوره می‌توانند تا حدود زیادی به اهداف از پیش تعیین شده برسند.

چه زمان وقت مناسب برای خرید خانه در تهران است؟

دوره گذر از رکود به رونق

در این دوره‌ با افزایش تقاضا، قیمت‌ها آرام آرام افزایشی می‌شود تا در یک وضعیت مناسب ساکن شود. در این نقطه کسانی که به دنبال خرید ملک شخصی هستند و یا می‌خواهند سرمایه گذاری انجام دهند، می‌توانند سریعا اقدام نمایند. این دوره ممکن است در مدت زمان کوتاهی رخ دهد، لذا افراد باید توجه بیشتری به این بازه زمانی داشته باشند.

دوره رونق بازار مسکن

دوران رونق بازار مسکن با جهش‌های زیاد بازار مسکن همراه خواهد بود که ممکن است برای بسیاری از افراد آزار دهنده باشد. در این دوره با توجه به شرایط گذشته، قیمت ملک جهش‌های چند درصدی را تجربه خواهد کرد که باعث نا امیدی در بسیاری از افراد می‌شود.

دوره گذر از رونق به رکود

در این دوره به صورت معمول فروشندگان انتظار قیمت‌های بالایی را دارند که خریداران از خرید آن صرف نظر می‌نمایند. کسانی که قصد خرید ملک شخصی را دارند با توجه به شرایط خود می‌توانند منازل مسکونی مناسبی را با قیمت معقول پیدا کرده و خریداری کنند. در این دوره به دلیل انتظارات بالای فروشنده، قیمت ملک در برخی از نقاط کشور افزایشی می‌شود.

خرید مسکن در فصول مختلف سال

یکی دیگر از زمان‌های تقسیم بندی دوره‌های خرید مسکن، می‌تواند مرتبط با فصول مختلف سال باشد. طبق آمارهای منتشر شده یکی از بهترین فصول سال برای خرید مسکن، خرید در فصل بهار است. استراتژی‌های انتخاب شده از میان هزاران استراتژی به شما کمک خواهد کرد تا در این فصل بتوانید با قیمت مناسب بهترین ملک را خریداری کنید.

در فصل تابستان رقابت در مناطق خوب به اوج خود می‌رسد و به دلیل وجود تقاضای زیاد قیمت ملک افزایشی می‌شود. در ماه پاییز نیز با توجه به شرایط آب و هوایی، رقابت کاهشی بین خریداران در خرید مسکن رخ می‌دهد که در این زمان نیز می‌توانید خرید خود را تکمیل کنید.

چه زمان وقت مناسب برای خرید خانه در تهران است؟

در فصل زمستان نیز خرید و فروش خانه به کمترین میزان خود می‌رسد و افراد برای رسیدن فصل بهار صبر می‌نمایند تا بتوانند با شرایط پیش رو بهترین خرید را انجام دهند.

خرید خانه از راهنمای همشهری

حال که با زمان مناسب خرید خانه آشنا شدید، برای این که بتوانید متناسب با بودجه خود بهترین انتخاب را داشته باشید، بهتر است به وب سایت نیازمندهای همشهری سر بزنید. وب سایت نیازمندهای همشهری با داشتن دسته بندی املاک به شما کمک خواهد کرد تا از میان آگهی‌های انبوه بتوانید به بهترین آگهی دست پیدا کنید. وجود سیستم پیشرفته جستجو در این وب سایت باعث خواهد شد تا مدیریت بهتری بر روی گزینه‌های خود داشته باشید.

برای اجاره آپارتمان در تهران میتوانید به سایت راهنمای همشهری مراجعه کنید.

در صورت تمایل برای دسترسی به خدمات آگهی‌های خرید و فروش خانه و اجاره آپارتمان در تهران در این وب سایت بهتر است به آدرس راهنمای همشهری rahnama.com مراجعه کنید.

م. خ

منبع: با مشارکت سایت راهنمای همشهری | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha