توسعه ایران کلید واژه مشترک دولت و سرمایه گذاران است

کیش - ایرنا - استاندار هرمزگان گفت: توسعه ایران کلید واژه مشترک دولت و سرمایه گذاران بوده و این مدیریت برای تحقق این دغدغه مشترک در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی استان با دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری همسو است.

به گزارش ایرنا، مهدی دوستی روز سه شنبه در نشست مشترک دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی با فعالان و سرمایه گذاران کیش اظهار داشت: توسعه ایران همیشه کلید واژه مشترک دولت و سرمایه گذاران بوده و در این راستا شوق پیشرفت و توسعه ایران نگاه همسو برای توسعه و تعالی نقاط مختلف کشور با تکیه بر زیرساخت ها و توانمندی ها  است.

وی اضافه کرد: معتقد هستم مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی که استان هرمزگان بیشترین سهم را از این مناطق دارد از مهمترین ظرفیت ها و زیرساخت های موجود برای توسعه کشور هستند و باید تمام قد در کنار متولیان آنها برای ادامه فعالیت های توسعه ای باشیم.

دوستی افزود: استانداری هرمزگان در این راستا در کنار دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی و سازمان های زیر مجموعه این دبیرخانه در استان است هرکدام از چالش های آنها به مدیریت استان مربوط باشد رفع آنها را به عنوان چالش دنبال می کنیم..

وی با اشاره به ماموریت های مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی یادآور شد: بخش تولید در این مناطق از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده اما  لازم است برای توسعه پایدار و متوازن بخش های دیگر از جمله خدمات نیز از حمایت های مختلف دستگاه ها و نهادها برخوردار باشند.

استاندار هرمزگان گفت: خلق یک مزیت برای یک منطقه نیازمند صرف انرژی و زمان طولانی است اما برخی در صدد از بین بردن مزیت های ایجاد شده هستند و مجموعه دولت در استان در کنار فعالان منطقه اقتصادی است و به نوبه خود این مشکلات را به کشور منتقل خواهیم کرد.

وی افزود: امینت تنها در منفجر نشدن یک بمب نیست بلکه امنیت در پایداری قوانین و که در احکام اسلامی نیز از آن به عنوان وفای به عهد یاد شده است.

مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی برای حضور سه روزه در رویداد نمایشگاهی و همایشی آیفیکس ۲۰۲۱ به کیش سفر کرده است.

وی سفر خود به این جزیره را با حضور در مزار شهدای گمنام و تجدید بیعت با شهدا و امام شهیدان آغاز کرد.

گشایش رویداد آیفیکس ۲۰۲۱ کیش (نمایشگاه و همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه حوزه نفت ، گاز و پتروشیمی مناطق آژاد و ویژه اقتصادی کشور)، حضور در غرفه ها و نشست با سرمایه گذاران شرکت کننده در این رویداد از برنامه های سفر وی است.

وی همچنین درجریان سفر سه روزه خود به جزیره کیش با سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی،استاندار هرمزگان،ائمه جمعه و فرمانده سپاه ناحیه مقاومت کیش دیدار کرده و از طرح های نیمه تمام و واحدهای صنعتی و تولیدی این جزیره بازدید می کند.

محمد ساعت ۲۱ امروز سه شنبه دوم آبان از طریق برنامه تلویزیونی بازتاب شبکه کیش به صورت مستقیم با مردم این جزیره گفت و گو می کند.

وی پیش از این به مناطق آزاد تجاری اروند و انزلی سفر کرده بود و کیش سومین مقصد وی برای بازدید از مناطق آزاد تجاری جزیره است.

نمایشگاه و همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی های تجدید پذیر در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی موسوم به رویداد آیفیکس ۲۰۲۱ کیش دوشنبه دوم تا چهارشنبه پنجم آبان سال جاری برگزار می شود.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha