روابط تجاری ایران و ترکمنستان افزایش می‌یابد

تهران-ایرنا- وزیرخارجه ترکمنستان با تاکید بر عزم کشورش برای توسعه روابط با ایران گفت: در گفت و گوهای امروز با وزیر خارجه ایران تصمیم گرفته شد مذاکرات را به شکل سازمان یافته ادامه دهیم و به ویژه در بخش روابط تجاری تصمیم گرفته شد بالاترین سطح را در حجم مبادلات از حیث کمی و کیفی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا ، رشید مردوف روز سه شنبه در نشست مطبوعاتی مشترک با قدردانی از دعوت همتای خود در جمهوری اسلامی ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان بعنوان کشور همسایه و برادر در مسیر توسعه روابط قرار دارند و  دو کشور در زمینه‌های مختلف با هم همکاری می‌کنند.

وی افزود: در گفت و گوهای امروز بر توسعه همکاری‌ها و رایزنی‌ها بین دو کشور در حوزه‌های سیاسی و دیپلماتیک تاکید شد و تصمیم گرفتیم گفت و گوها و مذاکرات را سازمان یافته انجام دهیم و این مذاکرات در عشق‌آباد و تهران ادامه پیدا می‌کند.

وزیر خارجه ترکمنستان اظهار کرد: در این دیدار همچنین درباره مسائل کنسولی،‌ مسائل منطقه‌ای و جهانی، با هم تبادل نظر کردیم. به ویژه در بخش روابط تجاری تصمیم گرفته شد بالاترین سطح را در حجم مبادلات از حیث کمی و کیفی داشته باشیم.

وی با اشاره به ظرفیتهای فراوان دو کشور اظهار داشت: دو کشور در حوزه‌های انرژی، حمل و نقل و ترانزیت امکانات آبی و بازرگانی می توانند باهم همکاری کنند و طرف ترکمنی برای کامل کردن این همکاری ها در این زمینه کاملاً فعال است‌.

مردوف خاطرنشان کرد: امروز و فردا درباره کنفرانس مشترک اقتصادی ایران و ترکمنستان هم قرار است حضور پیدا کنیم و امیدوارم نتایج خوبی حاصل شود و دستورات رئیس جمهور ترکمنستان و مباحث مورد تاکید روسای جمهور دو کشور در دوشنبه را پیگیری کنیم.

 رشید مردوف وزیر خارجه ترکمنستان برای شرکت در نشست وزیران خارجه کشورهای همسایه افغانستان که فردا  برگزار می شود به تهران سفر کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha