آموزش فنی و حرفه‌ای به ۵۴ هزار و ۷۲۷ سرباز

تهران- ایرنا- مدیرکل راهبری اجرای آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۴ هزار و ۷۲۷ سرباز مهارت‌های فنی را سپری کردند.

«حبیب عرفان منش» روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: از این تعداد، ۳۵ هزار و ۸۵۶ سرباز در کارگاه‌های آموزشی و ۱۸ هزار و ۸۷۱ سرباز در محیط کار واقعی این آموزش‌ها را فرا گرفتند.

وی افزود: چهار میلیون و ۳۶۴ هزار و ۵۸۸ نفر ساعت در کارگاه ها و ۲ میلیون و  ۸۴۸ هزار و ۱۱ نفر ساعت در محیط های واقعی کار آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ارائه شده است.

مدیر کل راهبری اجرای آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ادامه داد: از بیش از ۵۴ هزار سرباز شرکت کننده در دوره‌های آموزشی، حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد از سربازان موفق به کسب دریافت گواهینامه مهارت شده‌اند.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه اکنون هفت هزار کارگاه فنی و حرفه ای در سطح پادگان ها فعال است گفت: این کارگاه ها به سربازان در رشته های شغلی مختلف ارائه می‌شود.

وی گفت: سربازها در بخش‌های اقتصادی مختلف شامل صنعت، خدمات، کشاورزی، فرهنگ و هنر می توانند آموزش ها را کسب کنند.

به گفته مدیرکل راهبری اجرای آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، سال گذشته ۸۶ هزار سرباز دوره‌های آموزشی را سپری کردند که این افراد ۱۴ درصد کل آموزش دیدگان را شامل می‌شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha