۴ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۱۱
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 84518631
۱ نفر

برچسب‌ها

استاندار یزد: حفاظت از محیط زیست  اصلی ترین مساله استان است

یزد - ایرنا - استاندار یزد در توییتی نوشت : حفاظت از محیط زیست در راستای صیانت از سلامت مردم، اصل غیرقابل اغماض در توسعه همه جانبه استان است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، مهران فاطمی با انتشار توییتی، به نامه ۲۲۱ تن از طلبه های اردکان و میبد در مورد  جلوگیری از صدور مجوز و استقرار صنایع آلاینده در دشت مهریز - اردکان پاسخ داد.

وی در این توییت نوشت: رویکرد توسعه‌ به ویژه در دشت یادشده بر ممنوعیت استقرار صنایع آلاینده، نظارت جدی بر آلایندگی صنایع موجود و رویکرد استقرار صنایع‌های تک و سبز استوار است و هیچ چیز بر سلامت مردم اولویت ندارد.

۲۲۱ نفر از روحانیان و طلبه های شهرستان‌های اردکان و میبد هفته جاری در بیانیه ای از مهران فاطمی، استاندار یزد بازنگری مدیریت ارشد استان را در مورد برنامه‌ریزی برای الگوی توسعه صنعتی در دشت مهریز - اردکان خواستار شدند.

در بخشی از بیانیه یادشده با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری فرمودند: من در یک جمله عرض بکنم: عزیزان من! فرهنگ از اقتصاد هم مهم‌تر است. آمده: بنا به فرموده رهبر انقلاب، فرهنگ به معنای هوایی است که ما تنفّس می‌کنیم؛ شما ناچار هوا را تنفّس می‌کنید، چه بخواهید، چه نخواهید؛ اگر این هوا تمیز باشد، آثاری دارد در بدن شما؛ اگر این هوا کثیف باشد، آثار دیگری دارد. فرهنگ یک کشور مثل هواست؛ اگر درست باشد، آثاری دارد.
به گفته تهیه کنندگان این بیانیه در سال‌های اخیر برخی شهرستان‌های استان نظیر اردکان و میبد به خاطر گسترش افسارگسیختگی صنایع آلاینده و کارگرمحور از جمله کاشی، سرامیک، فولاد و شیشه دچار خسارت فرهنگی، امنیتی، اجتماعی و زیست محیطی جبران ناپذیری شد.

در ادامه بیانیه گفته شد که تعدادی از کارگران غیربومی و کم‌بضاعت با فرهنگ های متنوع برای کار، این ۲  شهرستان را با آسیب‌های متعددی در بخش‌های مختلف مواجه کردند.

در این میان برای جبران این آسیب‌ها نه حرکت جدی و موثری از جانب اصحاب صنعت صورت پذیرفته، نه تحرک و هم‌افزایی خاصی از جانب مسئولان ۲ شهرستان و استان یزد مشاهده شده و نه اقدام و فریادهای مکرر قاطبه مردم و دغدغه‌مندان به جایی رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha