طرح بهبود تغذیه زنان در ۶ روستای کازرون در حال اجرا است

شیراز - ایرنا- مسئول آموزش و ترویج جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: طرح بهبود تغذیه جامعه زنان روستایی و عشایری در ۶ روستای این شهرستان در حال اجراست.

  وحید نباکان روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با ایجاد هشت  باغچه خانگی در قالب پهنه  الگویی ترویجی به مساحت ۱۰۰ متر مربع  طرح بهبود تغذیه زنان روستایی در  کازرون اجرا شده است.
مسئول آموزش و ترویج جهاد کشاورزی شهرستان کازرون در ادامه گفت: طرح بهبود تغذیه زنان روستایی و ایجاد باغچه خانگی با تاکید بر اصلاح الگوی غذایی خانوار روستایی و تولید محصول سالم بر اساس تفاهم نامه  بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت جهاد کشاورزی، در شهرستان کازرون  اجرا می شود.
این مسوول ادامه داد :در این طرح سعی بر آن است با اجرای باغچه های خانگی  بصورت عملی، با تاکید بر تولید محصول سالم، راهکارهای کاهش مصرف نهاده های شیمیایی اعم از، کود و سم را به جامعه هدف، یعنی زنان روستایی آموزش داد.
 نیاکان درپایان افزود:  برگزاری دوره های مهارتی با عنوان اصول احداث باغچه های خانگی همراه با توزیع بذور سبزیجات، کارت زرد و تهیه بسته های آموزشی بهبود تغذیه زنان روستایی  از برنامه های مشترک شبکه بهداشت و درمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون در زمینه اجرای این طرح است.

شهرستان کازرون در فاصله ۱۳۵ کیلومتری جنوب غرب شیراز در استان فارس قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha