فرماندار اردکان: شهروندان پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند
عکس از اینترنت است

یزد - ایرنا - فرماندار اردکان گفت: اعلام وضعیت قرمز کرونایی در شهرستان به رغم واکسیناسیون بالای گروه های هدف لزوم رعایت جدی‌تر پروتکل‌های بهداشتی را از سوی شهروندان نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا مصطفی پوردهقان اردکان روز سه شنبه در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای شهرستان با اشاره به درصد بالای واکسیناسیون افراد و آمار پذیرش بیمارستان ضیایی در ۱۵ روز گذشته افزود: هم اکنون کارکنان مجموعه دستگاه‌های عضو ستاد در حال آماده باش هستند

وی بیان کرد: واکسیناسیون کارکنان دولت و ارایه کارت واکسن برای مراجعان به دستگاه‌ها، الزامی و از مصوبه های ستاد ملی کروناست و این مهم باید به‌ جد مورد توجه مدیران قرار گیرد.

فرماندار اردکان گفت: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با اقدام های تبلیغی و اقناعی، حساسیت درباره پروتکل‌ها و واکسیناسیون افراد را تقویت و کارکنان مجموعه‌های صنعتی اردکان نیز مورد پایش قرارگیرند.

پوردهقان‌ تأکید کرد: در مورد بازگشایی مدارس باید در استان یزد به‌ صورت یکنواخت و هماهنگ عمل شود و دانش‌آموزان بدون کارت واکسن، به‌صورت غیرحضوری آموزش ببینند و شروع به کار واحدهای آموزشی  تابعه ضوابط استانی است.

شهرستان ۱۲۵ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق، احمدآباد و اردکان است.

همچنین سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد دیروز( دوشنبه) با اشاره به افزایش آمار ابتلا افراد به کرونا در استان گفته بود که هم اکنون شهرستان های اردکان و مهریز در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

سید ابراهیم سلمانی افزود: در حال حاضر شهرستان اشکذر در وضعیت زرد و هشت شهرستان دیگر استان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان جهانی بهداشت در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌ گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد ،این ویروس با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطره های تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. 

حدود ۸۰ درصد افراد مبتلا بدون نیاز به درمان خاصی از این بیماری بهبود می‌یابند، برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که ویروس کرونا حتی از افرادی که هیچ علایمی ندارند قابل انتقال است و میزان انتقال از این طریق هنوز مشخص نیست که تحقیقات در این زمینه جریان دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha