معاون وزیر تعاون: اعتیاد یک مساله چند بعدی است

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید به اعتیاد به عنوان مساله‌ای چند بعدی نگاه کرد، افزود: در موضوع اعتیاد عوامل موثر زیادی دخیل است و با کار کوتاه مدت نمی‌توان با آن مبارزه کرد.

به گزارش ایرنا، محمد چکشیان روز سه‌شنبه در حاشیه «نشست سفیران زندگی با هدف توسعه ظرفیت‌های کار آفرینی و اشتغال آسیب دیدگان اعتیاد» که در شهرک صنعتی چهاردانگه با حضور تعدادی از هنرمندان، برگزار شد، افزود: شناخت مخاطب و نوع موارد درگیری وی اگر دقیق شناسایی و برنامه‌ریزی نشود نمی‌توان آن را مدیریت کرد.

معاون فرهنگی وزیر کار گفت: یکی از مسایل مهم در مهارت و پیشگیری از اعتیاد مدیریت قوه خیال است؛ کار و هدف برنامه‌ریزی شده برای این است که فرد بتواند خیال خود را مدیریت کند.

چکشیان افزود: علاوه بر تلاش در حین برنامه‌ریزی باید مردم نیز پای کار بیایند، ما نباید منتظر باشیم که چه اتفاقی می‌افتاد؛ باید خود مردم دست به کار شوند و به صورت تمام قد در عرصه کمک‌رسانی به آسیب دیدگان اعتیاد حضور داشته باشند.

وی گفت: بستر سازی برای نقش آفرینی آحاد مردم در زمینه کمک رسانی به معتادان باید صورت گیرد.

چکشیان در مقوله وابستگی فرهنگ و کار گفت: وقتی کاری در حال انجام است، چیزی که باعث پیشرفت در آن می‌شود حضور فرهنگ و هنر است.

حجت‌الاسلام سالار سنجری امام جمعه شهرستان چهاردانگه نیز در این نشست گفت: مدیر این مجموعه بدون دریافت یک ریال تسهیلات بانکی مجموعه را راه‌اندازی کرده است.

وی ادامه داد: تمام کار کردن ما در زندگی برای این است که به خدا برسیم و اگر بخواهم به صورت خیلی خلاصه بگویم باید برای رسیدن به خدا شبیه به اهل بیت باشیم.

سال ١٣٩٩ رکورد مبارزه با مواد مخدر در ایران زده شد

محمد جمال‌لو معاون کاهش و تقاضا توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز گفت: در سال ٩٩ رکورد مبارزه با مواد مخدر در ایران زده شد.

وی ادامه داد: بیش از ٩ هزار تن انواع مواد مخدر کشف شد.

به گزارش ایرنا، شرکت رویال آسایش توانسته با به کارگیری ٣٠٠ نفر معتاد که از دام اعتیاد رهایی یافته‌اند کارخانه را احداث و کار خود ادامه دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha