سفر دولت سیزدهم فرصتی برای تکمیل طرحی با یک دهه چشم‌انتظاری درمیامی

سمنان- ایرنا- میامی در استان سمنان یکی از شهرستان‌های کمتر توسعه یافته کشور از برخی کمبودها رنج می‌برد. یکی از طرح‌هایی که سفر دولت سیزدهم می‌تواند نویدبخش تکمیل آن پس از حدود یک دهه باشد مجموعه استخر سرپوشیده میامی است.

به گزارش ایرنا، میامی شرقی ترین شهرستان استان سمنان یکی از ۳۱ شهرستان کمترتوسعه یافته کشور شناخته شده و جمعیتی بالغ بر ۴۰ هزار نفر دارد و با وجود گذشت حدود یک دهه از شهرستان شدن، همچنان از بسیاری از زیرساخت های لازم توسعه ای و تفریحی لازم محروم است.

یکی از طرح هایی که همچنان ناتمام باقی مانده و شهروندان میامی بر تکمیل و بهره برداری آن تاکید دارند مجموعه استخر سرپوشیده است. اکنون هشت سال است که بهره برداری از استخر میامی با وعده های بی عمل می گذرد و هنوز این استخر برای افتتاح آماده نشده است.

در این مدت وعده‌های زیادی برای  تکمیل استخر شنای سرپوشیده میامی از مسئولان شنیده‌ شده و هشت سال از افتتاح این مجموعه در دهه فجر ،هفته بسیج و دفاع مقدس می گذرد، ولی تکمیل این مجموعه مطالبه‌ای است که تاکنون به نتیجه ای نرسیده است.  
هشتم مهرماه امسال و هفته دفاع مقدس آخرین وعده افتتاح این مجموعه بود که باز هم این برنامه نیز به زمان دیگری موکول شد.

شنا در استخرهای کشاورزی و خطر مرگ برای نوجوانان

مهدی رستمی یکی از اهالی شهر میامی دراین باره در گفت وگو با ایرنا، افزود: فقدان بهرمندی مردم بخصوص جوانان و نوجوانان در فصل تابستان از استخر سرپوشیده شنا، آنان را به سمت استفاده از استخرهای ذخیره آب کشاورزی سوق می‌دهد که این موضوع می‌تواند خطرات و حوادث تلخی را برای خانواده‌ها رقم بزند.
وی گفت: سال‌های گذشته چند مورد غرق شدن جوانان در این استخرهای ذخیره آب رخ داد که تاسف برانگیز بود.
محمد مهدی اصغری از ورزشکاران میامی نیز با اشاره به اینکه شنا از جمله رشته های ورزشی مورد تاکید دین مبین اسلام، پرکاربرد و مورد نیاز جوانان محسوب می شود، گفت: برای برخی بیماران آب‌درمانی و مراجعه به استخر تجویز شده است، اما نبود استخر در این شهرستان به ناچار آنان را راهی شهرستان های مجاور می‌کند.
محمد نوروزی از اهالی این منطقه در این باره به ایرنا گفت : سال‌ها است جوانان میامی وعده های تکمیل استخر شنای سرپوشیده را می شنوند اما این  مطالبه‌ تاکنون به نتیجه نرسیده است.
وی ادامه داد: میامی با وجود تابستان های گرم ،بیش از هشت سال منتظر تحقق وعده ها درباره این طرح است.

سفر دولت سیزدهم فرصتی برای تکمیل تنها استخر میامی

تامین انشعابات استخر نیازمند مشارکت بین دستگاهی

نائب رئیس شورای اسلامی شهر میامی با اشاره به اینکه برای افتتاح استخر سرپوشیده میامی زمان طولانی سپری شده است در گفت وگو با ایرنا، افزود: طرح احداث استخر سرپوشیده از آموزش و پرورش میامی آغاز و حدود ۳۵ درصد عملیات اجرایی آن انجام شد و با توجه به اینکه اعتبارات لازم دولتی تخصیص پیدا نکرد، ادامه ساخت و ساز این مجموعه شکل نگرفت.
عباس صائمی ادامه داد: با برگزاری جلسات مختلف در سطح شهرستان میامی و استان سمنان با تحویل این مجموعه به بخش خصوصی موافقت شد و سپاه قائم آل محمد(عج) استان با وعده تکمیل ۲ساله تحویل گرفت که با توجه به افزایش قیمت ها تاکنون افتتاح نشده است.
نائب رئیس شورای شهر میامی با اشاره به اینکه حدود ۳۰۰ میلیون تومان آموزش پرورش در فاز اول عملیات اجرایی ساخت این مجموعه هزینه کرد، افزود: پس از آنکه سپاه تکمیل این مجموعه را بر عهده گرفت و مردم امیدواری زیادی پیدا کردند اما این وعده ۲ساله هم محقق نشد.
وی با بیان اینکه تا حدود هفت میلیارد ریال برای تکمیل این مجموعه در سالهای گذشته توسط استانداری تخصیص داده شد، ادامه داد : بنا به گفته مسئولان این مجموعه هنوز نیازمند تخصیص اعتبار می باشد.
صائمی با اشاره به اینکه در جلسه هماهنگی قبل از هفته دفاع مقدس امسال فرماندار قول مساعد برای تکمیل استخر داد ، افزود: تامین برخی انشعابات این مجموعه جهت افتتاح نیازمند مشارکت بین دستگاههای اجرایی است.

انشعاب گاز سدی برای افتتاح استخر میامی
معاون مهندسی سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان نیز در این باره در گفت وگو با ایرنا، گفت: سال ۱۳۹۵ طی مصوبه ای این مجموعه از سوی آموزش و پرورش تحویل سپاه استان سمنان شد که عملیات اجرایی آن از سال ۹۶ آغاز و هم اکنون طرح تاسیسات مکانیکی، ابنیه ، برق ۱۰۰ درصد تکمیل شد و آماده بهره‌برداری است.
علی اکبر شهابی نیا ادامه داد: برخی از نیازها شامل انشعابات گاز نیز هنوز تامین نشده است.
شهابی اظهار داشت: با مشارکت و هم افزایی دستگاه های اجرایی در راستای تخصیص اعتبار در جهت بهبود انشعابات، امیدواریم به زودی شاهد افتتاح این مجموعه باشیم.
معاون مهندسی سپاه استان سمنان ادامه داد: تاکنون اعتباری که هزینه شده بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال بود که ۹۵ درصد آن از منابع درون سازمانی سپاه تامین شد.

با توجه به گزارش های سالهای گذشته ایرنا، انتظار مردم از مسئولان سپاه سمنان که برای تکمیل این مجموعه پیشقدم شده این است که با عمل به وعده های گذشته، ضمن ایجاد هماهنگی های لازم و تکمیل طرح برای بهره مندی شهروندان، بارقه امید به ویژه برای جوانان ایجاد کنند تا دلسردی ها نسبت به خلف ودعده های گذشته نسبت به این مجموعه کنار برود و گامی در جهت توسعه در این شهرستان بداشته شود.   

با گذشت حدود ۱۰ سال از شهرستان شدن میامی، هنوز بسیاری از امکانات و فضاهای ورزشی در شهر و برخی روستاهای بزرگ این شهرستان ساخته نشده است.

زمین چمن، احداث سالن کشتی در شهر و برخی روستاها ازجمله بخش کالپوش که مهد کشتی آلیش استان  سمنان است، ضرورت دارد.

شهرستان میامی با جمعیتی حدود ۴۰ هزارتن با دو بخش مرکزی و کالپوش در شرق استان سمنان قرار دارد.

به‌ گزارش ایرنا، سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهوری شامگاه شنبه هشتم آبان در توئیتی از سفر آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری به استان سمنان خبر داد.

معاون اجرایی رئیس جمهوری در این توئیت نوشت: در ادامه سفرهای استانی، رئیس جمهوری اواخر هفته جاری به استان سمنان سفر ‌می‌کند.

مرتضوی افزود: برنامه ریزی سفر و بررسی مشکلات استان طی چندین جلسه تخصصی با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزرا تشکیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha