یک هزار و ۲۳۱ واحد تولیدی استان قزوین پایش زیست محیطی شدند

قزوین - ایرنا - سرپرست اداره نظارت و پایش و امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: یک هزار و ۲۳۱ واحد تولیدی، صنعتی و خدماتی استان طی نیمه نخست امسال پایش زیست محیطی شدند.

احسان خسروی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اداره کل حفاظت محیط زیست به عنوان یک دستگاه حاکمیتی و  نظارتی با هدف بررسی عملکرد زیست محیطی صنایع فعال استان به طور مستمر نسبت به پایش واحدهای صنعتی و تولیدی اقدام می کند.

وی افزود: در این راستا در بازه زمانی ۶ ماهه نخست امسال ۲۸۷ مورد خود اظهاری و همچنین ۲۸۷ مورد اخطاریه رفع آلایندگی به واحدهای صنعتی آلاینده ابلاغ شده است.

این مسوول همچنین گفت: در مجموع ۳۷۰ نمونه برداری از خروجی واحدهای صنعتی، خدماتی، معدنی و کشاورزی مستقر در استان قزوین انجام شده که بر اساس نمونه برداری های صورت گرفته ۳۰۰ نمونه در بخش فاضلاب، ۶۷ نمونه در بخش هوا و ۳ نمونه در بخش صوت در آزمایشگاه های اداره کل سنجش، ثبت و پیگیری های قانونی صورت پذیرفته است.

  سرپرست اداره نظارت و پایش و امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست قزوین از فعالیت هفت آزمایشگاه معتمد محیط زیست در استان خبر داد و اظهار داشت: هم راستا با سیاست های دولت در خصوص استفاده از توان بخش خصوصی، این آزمایشگاه ها پس از طی فرایند بررسی مستندات، بازدید کارشناسی و انجام آزمایشات مشترک و اخذ تاییدیه کمیته مربوطه در اداره کل، گواهینامه فعالیت را از سازمان حفاظت محیط زیست دریافت می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha