حضور نمایندگانی از ۷ کشور در نمایشگاه صنعت برق

تهران- ایرنا- نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران دستاوردهای جدید خود را در حضور نمایندگانی از هفت کشور چین، ایتالیا، ترکیه، کانادا، آلمان، فرانسه و ژاپن ارائه‌ می‌کند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از وزارت نیرو، «علی‌اکبر کاظمی» رییس ستاد برگزاری نمایشگاه‌های صنعت آب و برق افزود: نمایشگاه امسال با حضور ۲۸۴ شرکت داخلی و خارجی در بخش‌های تخصصی برگزار خواهد شد و امسال نیز طبق روال سال‌‎های گذشته، اطلاع‌رسانی شفاف و آموزش به عنوان اهداف برگزاری این نمایشگاه در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه‌داد: کارگاه‌های آموزشی در زمینه کاربرد فناوری‌های نوظهور با محوریت موضوع‌هایی از جمله ضوابط، مقررات، چگونگی محاسبه قبض برق، اهمیت و ضرورت توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر در ایران، رمز ارز و تأثیر آن در شبکه توزیع برق، سبد تامین سوخت در نیروگاه‌های کشور در نمایشگاه ارائه خواهد شد.

کاظمی خاطرنشان‌کرد: فراهم کردن زمینه ارائه فناوری‌های روزآمد و تبادل افکار و تجربیات، باعث رشد هرچه بیشتر فعالان بخش خصوصی، خدمت باکیفیت‌تر به مردم و دستیابی به اهداف کلان توسعه‌ای کشور می‌شود.

به گزارش ایرنا، صنعت برق ایران صنعتی است که ۱۵۰ هزار اشتغال مستقیم ایجاد کرده و ۲ هزار بنگاه اقتصادی بزرگ و کوچک و متوسط در آن فعال هستند.

این صنعت، سهم یک درصدی از تولید ناخالص داخلی دارد و سهم ارزش افزوده بخش تولید، انتقال و توزیع از کل ارزش افزوده صنعت برق ۵۶ درصد تخمین زده می‌شود.

جمهوری اسلامی ایران از نظر ظرفیت صنعت برق نصب شده، رتبه نخست منطقه را با بیش از ۸۵ هزار مگاوات برق به خود اختصاص داده است.

 صنعت برق ایران جزو صنایع مولد، استراتژیک و زیربنایی است که زیرساخت بسیاری از صنایع است و می تواند توسعه زیادی در سایر صنایع ایجاد کند.

 صنعت برق در بخش صادرات نیز به دلیل ظرفیت‌سازی مناسب، بومی‌سازی و ضریب بالای ساخت داخل، قابلیت خوبی محسوب می‌شود.

این صنعت در چارچوب و قالب اقتصادی مقاومتی قرار داشته که درون‌زا، برون‌گرا و دانش‌بنیان است.

بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران با حضور جمعی از شرکت‌های داخلی و خارجی هفتم تا دهم آبان‌ماه امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha