۱۹۲ برنامه پدافند غیر عامل در ایلام اجرا می شود

ایلام- ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام گفت: ۱۹۲ برنامه پدافند غیرعامل با همکاری و مشارکت دستگاه های اجرایی و اعضای شورا در این استان برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، الیاس فتاحی روز دوشنبه در نشست شورای پدافند غیر عامل استان اظهار داشت: رعایت ملاحظات پدافند غیرعامل بسیار مهم و ضروری است و دستگاه های عضو شورای پدافند غیرعامل مکلف هستند همه دستورالعمل های این حوزه را اجرا کنند.

وی افزود: ۱۱ کارگروه ذیل شورای پدافند غیرعامل استان در حال فعالیت است که این کارگروه ها موظف هستند با جدیت تمامی مصوبات این حوزه را پیگیری کنند.

معاون استاندار ایلام ادامه داد: نقش رسانه و فضای مجازی در اطلاع رسانی توصیه ها و پیشنهادهای پدافند غیرعامل بسیار تعیین کننده و اثرگذار است و این همکاری و تعامل کارگروه های یازده گانه با اصحاب رسانه بسیار ضروری است.

فتاحی تاکید کرد: تمامی فرمانداران شهرستان ها باید نشست های پدافند غیر عامل را به صورت منظم برگزار کرده و مصوبات آن را با جدیت برگزار کنند.

معاون سیاسی ، امنیتی استاندار ایلام اضافه کرد: با توجه به در پیش بودن هفته پدافند غیر عامل، دستورالعمل های این ایام ابلاغ شده و همه دستگاه های عضو شورا باید از تمامی ظرفیت های موجود استفاده و با ارائه پیشنهادات این حوزه را تقویت کنند.

وی بیان داشت: دستورالعمل قرارگاه مرزبانی زیستی به دستگاه ها عضو شورای پدافند با توجه به ۴۳۰ مرز مشترک ایلام با کشور عراق و شناسایی تهدیدات حوزه بیولوژیک، سایبری و زیستی در دستور کار قرار گرفته است.

فتاحی تصریح کرد: تشکیل و بازسازی کمیته پدافند غیر عامل در تمامی ادارات ضروری است و رایزنی لازم نیز از طریق مدیرکل پدافند غیرعامل استان برای استقرار یک کارشناس حوزه پدافند در دستگاه های انجام شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha