جای خالی اجناس ایرانی در بازارهای گردشگری پر شود

کیش - ایرنا - مشاور رییس جمهوری و دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویزه اقتصادی گفت: سرمایه گذاران بخش خصوصی و سازندگان در مراکز تجاری بطورحتم جایگاهی برای برنده های موفق ایرانی در طرح های خود ایجاد کنند.

به گزارش ایرنا، سعید محمد روز سه شنبه در بازدید از روند احداث مجتمع تجاری و تفریحی میکامال اظهار داشت: با توجه به توانمدیهای گردشگری جزیره کیش انتظار می رود سرمایه گذاران و سازندگان توسعه و ارتقای سطح خدمات به گونه رفتار کنند که زیرساخت های قابل اتکایی برای آینده کیش ایجاد کنند.
وی اضافه کرد: همچنین توجه به برندهای قابل رقابت ایرانی در بازارها و مجتمع های تجاری در حال احداث و در حال بهره برداری به عنوان مهمترین گام در راستای حمایت از تولید داخلی باشد.
محمد یادآور شد: با توجه به اینکه بسیاری از تولیدات داخلی توانایی رقابت با برنده های خارجی را دارند و در این راستا لازم است غرفه های مختلفی برای آنها از سوی سرمایه گذاران در نظر گرفته شود.

مشاور رییس جمهور افزود: دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری نیز به عنوان پشتیبان آماده حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوص و راهبری طرح های مختلف برای به سر منزل رسیدن اهداف اقتصادی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
میکا مال کیش با داشتن زیر بنای حدود ۱۹۰ هزار متر مربع که ۱۵ هزار متر مربع آن به امکانات تفریحی و هفت هزار متر مربع به فضای تجاری جزیره اختصاص دارد از بزرگترین مراکز خرید و تفریحی درحال ساخت در این منطقه است.
اکنون ۴۰۰  واحد از ۶۴۰ واحد این مرکز تجاری و تفریحی به بهره برداران تحویل داده شده است.
مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی برای حضور سه روزه در رویداد نمایشگاهی و همایشی آیفیکس ۲۰۲۱ به کیش سفر کرده است، وی سفر خود به این جزیره را با حضور در مزار شهدای گمنام و تجدید بیعت با شهدا و امام شهیدان آغاز کرد.
گشایش رویداد آیفیکس ۲۰۲۱ کیش (نمایشگاه و همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه حوزه نفت ، گاز و پتروشیمی مناطق آژاد و ویژه اقتصادی کشور)، حضور در غرفه ها و نشست با سرمایه گذاران شرکت کننده در این رویداد از برنامه های سفر وی است.

وی همچنین در در جریان سفر سه روزه خود به جزیره کیش با سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی، ائمه جمعه و فرمانده سپاه ناحیه مقاومت کیش دیدار کرده و از طرح های نیمه تمام و واحدهای صنعتی و تولیدی این جزیره بازدید می کند.
محمد ساعت ۲۱ امروز سه شنبه دوم آبان از طریق برنامه تلویزیونی بازتاب شبکه کیش به صورت مستقیم با مردم این جزیره گفت و گو می کند.
وی پیش از این به مناطق آزاد تجاری اروند و انزلی سفر کرده بود و کیش سومین مقصد وی برای بازدید از مناطق آزاد تجاری جزیره است.
نمایشگاه و همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی های تجدید پذیر در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی موسوم به رویداد آیفیکس ۲۰۲۱ کیش دوشنبه دوم تا چهارشنبه پنجم آبان سال جاری برگزار می شود.
جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha