وارد حاشیه نشویم؛ ضرورت پیگیری و تحقق مصوبات سفر رئیس جمهوری به اردبیل

اردبیل-ایرنا- جمعی از شهروندان، اساتید و فعالان سیاسی و رسانه‌ای در استان اردبیل می‌گویند که به جای ایجاد حاشیه و پرداختن بیش از اندازه به آن، باید فرصت سفر رئیس جمهوری را مغتنم شمرده و در جهت پیگیری و تحقق مصوبات این سفر تلاش کرد.

شهروندان اردبیلی می گویند: با وجود خدمات نظام هنوز استان اردبیل دارای مشکلات بیشماری است و می‌بایست از هر فرصت از جمله سفر رئیس جمهوری و وزرای دولت برای رفع آنها استفاده کرد نه اینکه با پرداختن به مسائل فرعی و غیر ضروری دستاوردها و اهداف سفر را فراموش کرده و افکار عمومی را به بحث و جدل‌های دامنه‌دار و بی‌نتیجه در فضای مجازی سوق داد.

علی یک معلم اردبیلی است که معتقد به مطالبه‌گری در باره سفرهای استانی روسای جمهوری است، او می‌گوید: هنوز تعداد قابل توجهی از مصوبات سفرهای روسای جمهوری گذشته در استان تحقق نیافته است و علت آن نیز فقدان روحیه پیگیری در بین شهروندان و مسئولان استانی و کشوری بوده است.

وی بیان کرد: آیت الله رئیسی در روزهای نخستین شروع به کار دولت خود به استان اردبیل آمده است و در باره رفع مشکلات و تکمیل پروژه های مهم استان  مصوباتی داشته است و اکنون زمان آن است که همه از مقام های استانی گرفته تا فعالان سایسی و دانشگاهی و عامه مردم پیگیر و مطالبه گر تحقق آنها باشیم .

او تاکید کرد که مشغول کردن افکار عمومی به مسایل غیر ضروری و بی تاثیر در سرنوشت مردم اردبیل نوعی خیانت به مردم این استان است، به جای بحث و جدل و دعوا در فضای مجازی در باره موراد غیر ضروری و حاشیه‌ای  به بررسی  و ارائه طرح و پیشنهاد در باره چگونگی رفع مشکلات  و تداوم مطالبه‌گری در باره تحقق وعده‌های مسئولان کشوری باشیم .

وارد حاشیه نشویم؛ ضرورت پیگیری و تحقق مصوبات سفر رئیس جمهوری به اردبیل

حسن یک دانشجوی اردبیلی نیز با اشاره به بحث‌های حاشیه‌ای در باره سفر رئیس جمهوری بیان کرد: بحث‌های تاریخی را به اهل فن واگذار کنیم و مردم و افکار عمومی را در زمینه رفع مشکلات و نیازهای اساسی استان بسیج کنیم .

وی بیان کرد: هدف از سفر رئیس جمهوری به استان که همه مردم و مسئولان استان در پی آن بودند طرح مشکلات و نیازهای استان بود و در این سفر مصوبات خوبی در باره آنها تصویب شد و اکنون باید همه مدیران دست بدست هم داده و در حوزه های کاری خود برای به نتیجه رسیدن این مصوبات تلاش کنند

شهرام محمدی استاد علوم سیاسی دانشگاه و روزنامه‌نگار هم در این باره گفت: معاندان داخلی و دشمنان خارجی می‌خواهند با پرداختن به موضوعات جزیی دولت را با حاشیه‌ها مشغول سازند تا خدمات رسانی به مردم در این دولت کمتر نمایان شود.

وی افزود: با توسعه ابزارهای رسانه‌ای، شبکه‌های اجتماعی و موبایلی زندگی، رفتار و گفتار سیاستمداران هم اهمیت بیشتری برای مردم پیدا کرده و با اهداف گوناگون روی این موضوع بحث و کار می‌شود تا بتوان در افکار عمومی اثر گذاشت.

او بیان کرد: مسایل حاشیه ای چندان مهم نیستند، اصل این است که رئیس جمهوری سر کار آمده که با کوهی از مشکلات دولت را تحویل گرفته که مردم به آن اذعان دارند و هم خودشان اعلام کردند که این مشکلات را در بین مردم منتقل نمی‌کنند و تلاش دارند که همه مشکلات را مدیریت کنند.

وارد حاشیه نشویم؛ ضرورت پیگیری و تحقق مصوبات سفر رئیس جمهوری به اردبیل

محمدی گفت: رئیس جمهوری سر کار آمده که در عرض یکی دو ماه اخیر هشت سفر استانی داشته و مشکلات مردم را از نزدیک می‌بیند تا مشکلات مردم برطرف شود.

وی اظهار کرد: رئیس جمهوری سر کار آمده که بدون تکلف در بین مردم حاضر می‌شود، با وجود شرایط کرونایی و بهداشت حاکم ممکن است سلامت رئیس جمهوری دچار مخاطره شود ولی بر خود وظیفه می‌داند که در بین مردم حاضر شود.

محمدی گفت:حضور مسئولان در بین مردم همیشه و در هر جای دنیا موجب باروری امید به زندگی و آینده می‌شود و فاصله بین مردم و دولتمردان و نظام اسلامی را کم و رابطه بین دولت و ملت را هم تقویت می‌کند.

وی اظهار کرد: این وظیفه رئیس جمهوری و کارکنان دولت است که در بین مردم حاضر شوند ولی برخی گروه‌ها نگاه‌شان به همه مسائل سیاسی غیر منطقی و بیشتر از نقطه نظر رقابت‌های سیاسی است که هیچ عایدی برای ملت ندارد.

محمدی افزود: تمام حاشیه‌سازی‌ها به این خاطر است که دولت را با حاشیه‌ها سرگرم کرده تا از اصل مطلب و مشکلات دور کنند و این همان اهداف دشمنان خارجی و معاندان داخلی است که پیگیری می‌شود.

وی گفت: باید اذعان کرد که اصل هدف تلاش برای مشغول کردن دولت جدید با حاشیه‌ها است که امید است دولتمردان در دام این برنامه ها قرار نگیرند و روند خدمت‌رسانی را که امید بیشتری را ایجاد کرده با سرعت و دقت بیشتری ادامه دهند.  

حبیب کوهی فعال سیاسی و رئیس جبهه پیشرفت رفاه و عدالت استان اردبیل هم در این باره گفت: مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان اردبیل بسیار مثبت و رضایت بخش بود که می‌تواند این استان را در بخش‌های مختلف  متحول کند.

وارد حاشیه نشویم؛ ضرورت پیگیری و تحقق مصوبات سفر رئیس جمهوری به اردبیل

وی افزود: اصل سفر رئیس جمهوری به استان اردبیل خوب و رضایت بخش بود و  مدیران دستگاه‌های اجرایی به خوبی مصوبات این سفر را  پیگیری و تحقق بخشند.

وی با اشاره به حاشیه سازی برخی رسانه‌ها و فضای مجازی در باره سفر رئیس جمهوری به استان اردبیل افزود: نباید دنبال حاشیه این سفرها بود چرا که اصل و هدف از این سفرها تحقق مطالبات مردمی است و رسانه‌های جمعی و شبه رسانه‌ها هم نباید دنبال حاشیه باشند چرا که هیچ عایدی برای استان ما ندارد.

 رئیس جبهه پیشرفت رفاه و عدالت استان اردبیل ادامه داد: باید به اصل موضوعات سفر پرداخته شود و مسایل کم اهمیت نباید در راس قرار بگیرد و هدف آنهایی که به مسائل حاشیه‌ای سفر دامن می‌زنند کم اهمیت جلوه دادن سفر است و باید جلوی این حاشیه سازی‌ها گرفته شود.

کوهی گفت:در این  سفر هرچند طرح جدیدی مطرح نشد ولی جهش و تسریع طرح‌های نمیه تمام قبلی بیشتر مورد توجه قرار گرفت که با تغییر مدیران و انتصاب مدیران کار آمد می‌توان این مصوبات را عملیاتی کرد.

وی افزود: با وجود اینکه استاندار اردبیل تازه منصوب شده  ولی برنامه‌ریزی سفر بسیار عالی بود، هرچند انتقادهایی هم به جلسه نخبگان وارد بود ولی بازدیدها و سفر وزیران به شهرستان‌ها مورد استقبال مردمی قرار گرفت.

کوهی افزود: مطالبات مردمی در این سفر از سوی نمایندگان مجلس و مسئولان دستگاه های اجرایی مطرح شد و رئیس جمهوری هم تاکید بر تحقق این مطالبات داشتند که امید است این مطالبات بزودی تحقق داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، در جریان سفر رئیس جمهوری به استان اردبیل ۱۰۰ طرح در حوزه‌های مختلف  به تصویب رسید، از این تعداد ۲۴ طرح مربوط به حوزه زیر بنایی، هشت طرح در حوزه صنعت و معدن، سه طرح در حوزه نفت و انرژی ،  هشت طرح در حوزه آب و خاک کشاورزی و پنج طرح نیز در حوزه اشتغال تصویب شده است.

 همچنین ۱۶ طرح در حوزه بهداشت و درمان ، ۲۱ طرح در حوزه فرهنگی و آموزشی و ۱۵ طرح نیز در حوزه رفاه و اجتماعی جزو مصوبات سفر رئیس جمهوری بوده است.

آیت‌الله رئیسی، تعدادی از معاونان رئیس جمهوری و وزرای دولت جمعه گذشته در هشتمین سفر استانی خود میهمان مردم اردبیل بودند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha