شیوع جهانی کرونا؛ کووید-۱۹ در اروپا سیر صعودی به خود گرفت

تهران – ایرنا – شیوع ویروس کرونا در کشورهای جهان بخصوص کشورهای اروپایی  با وجود واکسیناسیون در سطح بالا، سیر صعودی به خود گرفته بطوری که نهادهای درمانی آمریکا نسبت به سفر به این کشورها هشدار و آنها را در فهرست کشورهای پرخطر آلوده به کووید-۱۹ قرار داده اند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، شبکه خبری سی ان ان گزارش داد: «مرکز کنترل و پیش گیری بیماری آمریکا»  (CDC) برخی از کشورهای اروپایی که از واکسیناسیون مطلوب کووید-۱۹ برخوردار بوده اند، در  سطح پرخطرترین کشورهای مبتلا به کرونا قرار داد.

بنابراین گزارش هم اکنون این نهاد آمریکایی کشورهایی همچون سوئیس، انگلیس،   یونان، ایرلند، اتریش، کرواسی در «سطح هشدار ۴» این نهاد درمانی آمریکا قرار گرفتند.

این رسانه تصویری آمریکایی در ادامه گزارش داد: قرار گرفتن در سطح ۴ مرکز کنترل و پیش گیری بیماری آمریکا بدان معنی است که از سفر به این کشورها باید پرهیز کرد یا اینکه پیش از سفر باید بطور کامل فرد خود را واکسینه کند.

از منظر این نهاد آمریکایی قرار گرفتن در سطح هشدار ۴، به کشوری اطلاق می شود که در ۲۸ روز گذشته از هر یکصدهزار نفر ۵۰۰ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده باشد.

درحالی شبکه خبری سی ان ان از اوج گرفتن شیوع کووید-۱۹ در کشورهای جهان بخصوص در میان کشورهای اروپایی خبر می دهد که از سفر کردن به این کشورها را پرخطر اعلام می کند که رسانه های آمریکایی در روزهای اخیر گزارش دادند: با وجود واکسیناسیون گسترده در سطح اروپا  نسبت به زمستان گذشته و در دسترس بودن انواع واکسن های مورد تایید اتحادیه اروپا،   بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت کشورهای این قاره طی سه هفته پیاپی  اخیر با نرخ بالای ابتلا به کووید-۱۹ روبرو بودند.

بنابراین گزارش، لتونی بعنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نخستین کشوری است که محدودیت های اجتماعی را از بیم شیوع ویروس کرونا بار دیگر اعمال می کندو تنها ۵۶ درصد از افراد در این کشوربطور کامل واکسینه شده اند که این میزان نسبت به میانگین  ۷۵ درصدی اتحادیه اروپا،   آمار پایینی است.

گزارش ها همچنین حاکی است، وضعیت در کشورهای اروپای غربی نیز چندان مطلوب نیست. آلمان از هر یکصدهزار نفر  ۱۰۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا داشته  که از ماه مه گذشته بدین سو این شمار از مبتلایان به ویروس کرونا بی سابقه بوده است.

بلژیک و  ایرلند، در میان دیگر کشورهای اروپای غربی با وجود واکسیناسیون گسترده، با نرخ بالای ابتلا به ویروس کرونا روبرو هستند. بلژیک از هر یکصدهزار نفر ۳۲۶فرد مبتلا و ایرلند نیز ۴۳۲ مورد ابتلا به این ویروس را  داشته اند.

«فرانک وندنبروک» (Frank Vandenbrouck) وزیر بهداشت بلژیک با توجه به واکسیناسیون ۸۵ درصدی جمعیت بزرگسال در این کشور، در این باره گفت کشورش با موج چهارم شیوع ویروس کرونا مواجه است.

**۱۳۰۲**

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha