بسته تحولی ارتقا سواد حرکتی دانش‌آموزان ابتدایی در شهرری رونمایی شد

شهرری - ایرنا - بسته تحولی ارتقا سواد حرکتی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی با رویکرد توسعه مهارت‌های بنیادین و ترویج سبک زندگی فعال امروز (سه شنبه) با حضور علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سالن فاطمه‌الزهرا (س) شهرری رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این مراسم گفت: وظیفه آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین تربیت دانش آموزان متوازن و تمام ساحتی است.

سید مجتبی هاشمی اظهار داشت: دانش آموزان در بسته تحول سواد حرکتی آموزش تمام ساحت ها را تجربه می کنند تا بدین وسیله استعدادهایشان رشد و تعالی پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: تربیت بدنی در آموزش چند ساحتی فقط برای سلامتی دانش آموزان نیست بلکه برای بروز استعدادهای مختلف دانش آموزان در فضای مدارس است.

این مسئول با اشاره به بازگشایی تدریجی مدارس از آبان ماه سال جاری، اظهار امیدواری کرد:  با اجرای این طرح نشاط، رقابت و فعالیت های گروهی را بار دیگر در مدارس شاهد باشیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، با توجه به سبک زندگی غیرفعال و کم تحرک به خصوص در ایام کرونا و روند افزایشی اضافه وزن دانش آموزان و ابتلا به بیماری های غیر واگیر در سند تحول بنیادین در برنامه ابلاغی سال ۱۴۰۰ بسته تحولی ارتقای سواد حرکتی دانش آموزان ابتدایی توسط معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش و با هدف سنجش و شناسایی وضعیت سواد حرکتی دانش‌آموزان دوره ابتدایی و افزایش سرانه فعالیت بدنی دانش آموزان ابلاغ شده است.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha